| TrollPhace a întrebat:

Sunt baiat, am 17 ani, ma inteleg foarte bine cu o fata de 18 ani, ne cunoastem de 6 ani, ne impartasim secrete etc..In ultima vreme m-am cam indragostit de ea,habar nu am ce sa fac,as vrea sa-i spun dar daca nu e sentimentul reciproc? Daca ea v-a reactiona nasol,poate se v-a distanta de mine, totusi sunt 6 ani de cand suntem prieteni.
Cateva sugestii va rog! Multumesc...

Răspuns Câştigător
| hhhapciuuu a răspuns:

Asculta-ma! prietenia dintre baiat si fata nu exista, caci pana la urma va vezi indragosti unul de altul! e vechea poveste! sunt 100 la 100 sigura ca si ei ii place de tine. daca nu ma crezi si vrei sa afli singur ca te iubeste, fa-i complimente de genul :,, cat ma bucur ca te-am cunoscut,,,, multumesc ca esti aici mereu pentru mine,, si, seara, caci fetele sunt mai nebune seara, sarut-o! si nu va ezita iti promit happy bafta

6 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Ar trebui sa risti pentru ca in viitor te vei intreba:ce s-ar fi intamplat daca as fi facut asta? Ai putea sa o inviti undeva, ca o prima intalnire si vezi cum decurg lucrurile. Nu trebuie neaparat sa ii spui ceva de la prima intalnire. Ii poti da de inteles treptat ca iti doresti mai mult decat o prietenie.

| BSwwatch a răspuns:

Este al naibi de dificila postura in care te aflii,eu te-as sfatui sa lasi lucrurile asa cum sunt,eu nu mi-as dori sa pierd o prietena si sa castig o iubita,poate te-ai gandit tu ca o sa le ai pe amindoua,dar nu va fi asa daca ea ar accept, un prieten devotat foarte greu obti, dragoste e mult mai usor de castigat, este o "afacere" cat se poate de proasta, controleaza-ti sentimente-le si priveste-o ca pe un prieten de baza!

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau.

De ce nu hotarati impreuna ce va fi cu voi?
La anii vostri si la cat va cunoasteti, o discutie directa nu ar fi chiar foarte jenanta.
Desigur, tu trebuie sa-ti asumi si varianta refuzului.
Si ii spui si ei asta, ca sa nu se simta presata.
Si ii mai spui asa :
Daca nu te place ca pe un viitor iubit, e ok. Te vei vindeca, si o rogi sa stea langa tine, pentru ca tu ai un viitor, dragoste de dat si cerut. Iar ea ca prietena si fata/femeie te poate sfatui.

Te-am tzucat. incearca, ca nu ai de pierdut.

| SageKid a răspuns:

Problema e sa nu te izbesti de un refuz, probabil ai intrat in friend zone

| mariumarius a răspuns:

Vb cu ea si poate sentimentul e reciproc ..ps ar trebui sa o cunosti. 6ani!

| TrollPhace explică:

Multumesc pentru raspunsuriwinking mai astept inca 3 raspunsuri, dupa o sa decid ce am sa fac, iar raspunsul care mi s-a parut cel mai bun va primi funda big grin