| Cami_1119 a întrebat:

Am cunoscut un baiat pe mess care are aceeasi varsta ca si mine adica 14 ani, si sentimentul a fost reciproc pentru ca mie imi place foarte mult de el simt ca il iubesc, este depare de mine, eu fiind in Constanta, iar el in Teleorman. eu l-a intrebat daca vrea sa fie cu mine pentru ca numai suporam sa astept si el mi-a zis ca trebuie sa ne mai cunoastem, dar vreau sa-l mai intreb inca odata, si nu stiu cum sa fac pentru ca nu stiu daca rezista ralatia noastra la distanta si de aceea vreau UN SFAT

Răspuns Câştigător
| Anonim134 a răspuns:

Sa ai grija...Relatziile astea se bazeaza pe incredere.Mai intai cunoaste'l.Shi totusi sa ai grija. e posibil ca el sa zica ''da'' dar in realitate sa'si bata joc de tine. Cel mai bine e sa fii cu cineva pe care il cunosti, mai ales ca esteo distanta intre voi. De exemplu eu am vorbit cu un baita timp de cateva luni si el era la distanta [suceava] iar eu[iasi] am dat peste id-ul lui intamplator am inceput sa vorbim si mai departe, am avut incredere in el pentru ca ii cunosteam pe verishorii lui, pentru ca invatau la aceeashi school ca mine. nfinechatterbox toate bune si frumoase pana cand am aflat ca el doar si'a batut joc de minesad ''trist'' dar nu regret.si totusi nu au fost semne ca si'ar bate joc de mine pentru ca ma suna in fiecare zi si chiar de multe ori pe zi si la school si vorbeam ore intregi.eu shic sa ai grija.mai bine nu mai continua.happy succes [daca raspunsul meu a fost de ajutor, funda ok?]

6 răspunsuri:
| Damian a răspuns:

Relatile la distanta sunt nasoale, dorul este mare, va vedeti de trei ori pe an si mai mult suferiti, mai bine gaseste-ti pe cinvea din constanta, am avut si eu asa ceva si nu a mers, pentru. ca nu sti ce face acasa la el, aparentele inseala, mai ales pe mess

| claudiea79 a răspuns:

Sa fiti amici pe net. doar prietenii. nu poti sa te muti la el la 14 ani nici el la tine. ai scoala prietenii familie. daca stati impreuna din ce traieti? la 14 ani un baiat nu este matur. la virsta ta faceam mincare; citeam cartii; si ma plimbam cu prietenele si pictam faceam compunerii. traieste-ti copilaria frumos. pe la 20 de ani sa iubesti atunci o sa ai grijea zilei de miine cum se ieipiine? ce gatesti? o sa ii speli iubitului ciorapi. termina liceu fa-ti un viitor angajaza-te apoi iubesti.acum traieste-ti copilaria nu ai grji fii fericita.

| Alexaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Nu ne-ai spus daca v-ati intalnit si in realitate!

Daca e vorba doar de mess, nu`ti mai fa iluzii pentru ca nu are rost! la 14 ani ai tai, nu poti numi asta iubire ( vorbitul pe mess cu persoana care doare te atrage si atat ). Gaseste`ti un baiat in orasul tau si lasa`l pe el :p Oamenii au atatea fete straight face astazi sunt intr-un fel si maine altfel. Nu nu ai de unde stii tu cu siguranta ca nu are el o iubita p`acolo sau altceva de genul straight face

Nu te supara pe mine :p Bafta in ce o sa faci!

| Mihai_7432 a răspuns:

E foarte greu sa tii o relatie la distanta. iar de iubit nu ai cum sa iubesti cand nici mkr nu l cunosti personal... poate ca doar tii la elhappy

| VIP a răspuns:

Nu incerca sa fi insistenta ca il vei pierde! Lasa baiatu sa o ia usor, te cunoaste, prinde drag de tine. restul vin de la sine happy

| maddie_8928 a răspuns:

Relatiile la distanta exista.
La 14 ani am avut aceiasi experienta.
Poate chiar e o persoana cu suflet. Eu zic sa nu renunti.
Nu risti nu castigihappy.
Incearca, nu te costa nimic,.