| Rahelle a întrebat:

sunt băiat am 18 ani și nu mi-am început viata sexuala. Când decalotez penisul și îmi ating capul penisului ma doare, e foarte sensibila zona aceea la mine. Cum scap de aceasta sensibilitate?
Când o sa folosesc prezervativ o sa ma doară?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Singura modalitate prin care poate fi redusa in mod treptat pana la disparitia sensibilitatii extreme a glandului la atingere se poate realiza/obtine doar prin practicarea masturbarii. Doar asa prin atingerea repetata a glandului in timpul decalotarilor cat mai dese, va avea ca rezultat completa disparitie a senzatiei de disconfort dureros care apare in acest moment la atingerea suprafetei fine a glandului. Daca vei proceda asa cum ti-am explicat in mod sigur nu te vei mai confrunta cu aceasta problema in momentul in care iti vei incepe viata sexuala reala. Multa sanatate!

| Rahelle explică (pentru corbulalbrosu):

Dar dacă folosesc prezervativul acum, ma va durea?

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Facand exercitii de decalotare, cu timpul va trece aceea sensibilitate de care vorbesti.

| SkyPilot a răspuns:

In momente cand esti singur (la dus, in pat) cand iti amintesti decaloteaza-l si tine-l asa cateva minute. Sensibilitatea se va reduce.