| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a întrebat:

Salut.
Este ok sa folosesc prezervativ daca sunt virgin? Am vazut cum se pune si cand ating capul penisului doare foarte tare. Cu prezervativ nu doare? Ar trebui sa nu folosesc pana scap de virginitate?

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Indiferent in ce masura se manifesta si simte sensibilitatea si senzatia dureroasa in momentul atingerii suprafetei glandului (capului) penisului tau de diverse obiecte indiferent de natura lor, la inceput pe parcursul a minim 2-3 ani pana vei dobandi macar si putina experienta sexuala este indicat si recomandat ca de fiecare data sa folosesti prezervativul. Ca baiat, Iti vei pierde irginitatea in momentul in care vei intretine primul act sexual, adica atunci cand penisul tau fara sau cu pezervativul montat va fi introdus intru-un vagin. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, este bine sa folosesti prezervativul in orice moment cand faci sex cu cineva. Daca aceste dureri persista, consulta un medic urolog, poate suferi de fimoza care trebuie tratata sau operata.

| Andreeush a răspuns:

Dacă vrei să nu îți lași prietena însărcinată aș zice să folosești prezervativ.
Vă protejează împotriva bolilor cu transmitere sexuală și a unei posebile sarcini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E indicat sa folosesti prezervativ mereu, dar mai ales acum la inceput cand nu te poti controla si eviți multe neplaceri.

| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios explică (pentru anonim_4396):

Da, dar am o durere foarte mare la atingerea capului cu orice, mi-ar fi usor sa-l pun intr-un mod adecvat? Sa nu se sparga ma refer

| anonim_4396 a răspuns (pentru NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios):

Presupun ca simti o durere pentru că esti foarte sensibil, nu are cum sa se rupă din cauza asta.
Oricum asteapta un alt raspuns de la cineva cu mai multa experienta.
DAR FOLOSESTE prezervativ indiferent de situatie.

| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios explică (pentru anonim_4396):

De fapt din cauza virginitatii am inteles ca la cap, o pielicica este prinsa de el, si ea face durerea sa fie resimtita. E un lucru normal. Si nu zic ca din cauza durerii s-ar sparge, dar daca ma doare nu cred ca as putea sa-l pun corect

| Stropdeploaie a răspuns:

Prietene.daca cunosti o fata de incredere.Te sfatuiesc sa nu folosesti prezervativ!

| PinkPanda2001 a răspuns:

Salut! Nu doare, este foarte important sa ti-l pui corect (cauta pe google cum trebuie). Mereu trebuie sa-l folosesti! Chiar si la primul act sexual poate sa ramana fata insarcinata. Si "aa o scot in timp" nu este o metoda eficienta de contraceptie.

| Eparu2000 a răspuns:

Dezvirginarea se face FARA PREZERVATIV!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Eparu2000):

Ca sa facă un copil din prima? Nu cred ca asta isi doreste