| anonim_4396 a întrebat:

sunt baiat. Daca ma opresc din masturbare timp de o luna devin mai puternic? Ma simt mai bine? Mi se mareste capacitatea de a memora lucruri? Funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Eduard196 a răspuns:

Eu am stat 2 luni si ceva si pot sa iti spun ca te schimbi. Energia pe care nu o mai risipesti la orgasme o sa o foloseasca corpul sa se refaca si in plus o sa simti nevoua sa tragi de greutati ceace iti dezvolta musculatura. Si iti creste si testosteronul-hormonul care te face barbat. Cauta mai multe despre ce este si ce face testosteronul in corp si cum te face mai atragator pentru fete si mai increzator in tine. Si apropo citeste si Masturbarea. Un act sinucigas. Iar ca sa raspund la intrebare da. Pot sa spun ca iti imbunatateste si memoria si tot. Si te rog eu. Nu te mai masturba!

| doctorandus a răspuns (pentru Eduard196):

"Am citit-o. Virgiliu Gheorghe nu e om de știință, iar cartea este o adunare de obsesii și manifestări paranoice lipsite de orice suport. Presupun că acum glumești, nu? Nu poți, în mod serios, într-o discuție serioasă, să-mi recomanzi așa ceva. Cartea ar fi revoltătoare dacă nu ar fi hilară. Și acum vorbind serios, spune-mi o carte adevărată, nu îți mai bate joc." Brigaela.

15 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Nu dar e recomandat sa le mai raresti, in jur de 1 pe saptamana

| Gesara a răspuns (pentru Narcis2007):

Wtf?! Nu, nu e adevarat. Atat timp cat nu devii dependent si nu iti afecteaza viata sociala etc poti sa te masturbezi de cate ori vrei+ ca elibereaza stresul acumulat si alte beneficii

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Masturbarea creste IQ te face istet

| corbulalbrosu a răspuns:

Masturbarea efectuata in limite rezonbile nu-ti influenteaza deloc dezvoltarea ta fizica, psihica sau mentala.

| mihai69 a răspuns:

Nu.

| doctorandus a răspuns:

Exista un mijloc foarte simplu de a afla ce invata psihologii americani la facultate despre masturbare: deschizi http://myresource.phoenix.edu/......e_ch11.pdf pe urma deschizi documentul si apesi Ctrl-F si cauti dupa mastu.

http://ro.wikibooks.org/wiki/Medicin%C4%83/Masturbare
http://www.youtube.com/watch?v=8Wt9OWlexso

| Emilian65 a răspuns:

Cu siguranta vei observa niste schimbari in viata ta.

| Oana92 a răspuns:

Masturbarea nu are efecte negative, asa ca daca te opresti din a te mai masturba nu vei avea o memorie si o atentie stralucita, nu te vei simti mai bine, nu o sa iti creasca puterea si nu o sa ai asigurat un loc in Rai.

| Seba2013 a răspuns:

Da, pentru ca masturbarea activeaza catecolaminele.
Acestea sunt hormonii rectiei de lupta sau fuga.

Uite aici:Lupta-sau-zbor [edit]
Benson a dezvoltat răspunsul care contracarează răspunsul lupta-sau-zbor descris în 1920 de către Walter Cannon de la Harvard Medical School. [7] În conformitate cu Benson mai mult de 60 la suta din toate vizitele la furnizorii de servicii medicale sunt legate de stres. Aceasta face ca "lupta sau de zbor" hormoni, epinefrina si noradrenalina, a secreta in sange. Acest incita sau agravează o serie de condiții. Acestea includ hipertensiunea, dureri de cap, insomnie, sindrom de colon iritabil și dureri lombare cronice, precum bolile de inima, accident vascular cerebral si cancer. [8]

Un medic cu ABC News adaugă că sistemul imunitar funcționează cel mai bine atunci când relaxat. El a spus despre douăzeci de respirații adânci pe zi, făcut "cu intenție", poate realiza acest lucru. [9]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu, nu am rezistat niciodata mai mult de 6 ore. Memoria ti-o imbunatateste sigur, dupa 6 ore mi-am amintit unde tin servetelele.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Nu devii mai destept. Da-i inainte

| Eduard196 a răspuns:

Da ffrate. Te schimbi. Ai mai multa incredere in tine.

| DumnezeuTatal a răspuns:

Te transformi in Hulk.

| Andru_Allex_1999 a răspuns (pentru DumnezeuTatal):

Vai vai vai... laughing))))))) am ras ceva...