| MMORPG a întrebat:

sunt baiat si am o problema in legatura cu o fara (colega) as vrea sa stau cu ea, am mai stat acum 2 ani cu ea, si totusi as vrea sa mai incerc inca odata dar am o problema nu stiu cum sa ma comport cu ea, sau sa vorbesc cu ea, eu care in general sunt un tip sociabil, si as avea nevoie de ajutor cu cateva sfaturi cum sa comport si ce vorbesc cu ea (nu imi spuneti sa i zic direct ca o plac, intai vreau sa mai finisez) relatia mea cu ea, este una destul de buna, cand are vreo problema mereu o ascult si o sfatuiesc, la scoala sta mereu pe langa mine dar la mine problema este ca nu stiu ce sa vorbesc cu ea... ma emotionez nu stiu si ma pierd. Daca ati putea sa ma ajutati as fi recunoscator dau si fundawinking

P.s: metionez ca nu vreau sa imi spuneti sa i spun direct ca o plac sau sa ma comport natural sa fiu eu insumi deoarece asta fac si nu prea imi iese ca eu mai sunt si putin timid iar cand amestec timidiatea mea +emotiile+ persoana iubita e naspa rau ca ma pierd si numai stiu nimic, nu stiu ce sa i zic, ce sa discutam. Sau daca e cineva care se pricepe la sfaturi de genu' sa imi lase un id de messenger in caz ca mai apar probleme sau mai nevoie de sfaturi

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| diwa a răspuns:

Buna! De exemplu, de ziua ei, cumpara-i o mica atentie. Daca iti spune ca vrea sa se duca undeva sa-si cumpere nu stiu ce, ofera-te sa mergi cu ea. Daca iti spune ca i s-a stricat ceva, ofera-te sa o ajuti sa repare acel ceva. E foarte important sa fi foarte atent si interesat de ceea ce spune. Sa nu-i dai niciodata impresia ca ti se pare o prostie ce spune sau ca razi de ea, etc. Poti sa profiti de anumite momente si discutii, sa o iei de mana, sa zicem, sa-i spui ca esti alaturi de ea (dar sa te uiti fix in ochii ei). Intr-o zi, poti pur si simplu sa incepi sa te joci usor cu parul ei (noi fetele adoram asta, dar sa ai grija sa nu o tragi de par). Ofera-te sa o conduci pana acasa intr-o zi (daca ai posibilitatea). Daca, sa zicem, se cearta sau se contrazice cu cineva, ia-i apararea, va aprecia foarte mult! Dupa aceste mici lucruri, cand o sa va mai apropiati, poti sa-i lasi un trandafir in banca sau in cutia postala, dar cu un biletel, sa stie ca sunt de la tine. Si daca, sa zicem, pana de Craciun sau Mos Nicolae nu va combinati, nu uita sa-i iei o mica atentie. Dar toate astea fara sa o sufoci! Multa bafta!

1 răspuns:
| aryenutzaa a răspuns:

Buna! Poti incet incet sa ii dai de inteles ca o placi prin anumite gesturi sau sa faci glume cu ea prin care sa ii dai de inteles.