| Iulian03 a întrebat:

Sunt clasa a 7 a, am 14 ani si de pe la inceputul scolii imi place de o fata din alta clasa(este tot clasa a 7 a ),eu nu am avut curajul sa ii spun in fata, asa ca i-a spus un prieten. Dupa care ea m-a chemat sa vorbesc cu ea si mi-a spus ca are prieten. Dupa cateva luni, de exemplu o data cand eram pe hol mi-a pus mana dupa gat si m-a intrebat ce fac, o data mi-a zis,,(numele meu) ce faci viata mea?" si uneori cand trec pe langa ea zice,, oooo".Ce parere aveti? Credeti ca decat isi bate joc de mine? Daca nu, cum ar trebui sa incep o conversatie cu ea?

2 răspunsuri:
| pufipo a răspuns:

Bună, fetelor le place să fie în centrul atenţiei, alintate, etc
să ştii tu, dacă o fată îţi pune mâna după gât şi merge în "cârdăşie" cu tine nu înseamnă în mod obligatoriu că te place, poate fi şi în semn de prietenie.
ai putea începe cu un "bună, ce mai faci" şi îţi vin ţie idei pe parcurs

| Faranume188 a răspuns:

Parerea mea e ca acum ca stie ca o placi vrea sa Faca mişto de tine!
Poate ca nu este asa nu trebuie sa iti pierzi speranţa, dar asta este părerea mea!