| anonim_4396 a întrebat:

, sunt clasa a-8-a si am in clasa o colega super draguta sad + ca e si colega de banca , eu o cunosc de anul trecut pentru ca atunci mam transferat in acea clasa si o plac foarte mult , ma gandesc mereu la ea.Vad o fata pe strada frumoasa imi vine in minte iar colega de banca , vroiam sa ii spun ca o plac dar mi-e aiurea.Iam spus ca o iubesc dar a crezut ca glumesc , dupa a-2-a zii i-am scris pe mana te iubesc si ia aratat mamei ei si a spus ca's nebun , nu stiu daca si ea ma place , cum aflu ? dati-mi sfat cum sa ii spun ca o plac sau cum sa imi dau seama daca ma place ? puppy dog eyes va rog dau fundita si vot :X

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Hm nu te arunca asa cu capul inainte...
Fii atent la cum socializeaza cu tine,miscarile si gesturile pe care le face fata de tine. Daca iti zambeste in timpul orelor, sau se intoarce la tine la banca, se baga in seama cu tine, atunci cand te uiti la ea isi intoarce privirea in alta directie sunt semne ca te place!
Daca vrei ca ea sa te placa trebuie sa te imbraci altfel, aranjezi parul, sa iti schimbi frizura sa-i atragi atentia. Apoi sa afli ce pasiuni are si sa te faci interesat de ceea ce ii place si ei, trebuie sa te porti normal, sa nu razi in hohote din orice, sa te bagi cu ea in seama si sa purtati discutii despre scoala, pasiuni, orice. Vorbeste cu ea si pe mess si propune-i sa iesiti undeva ca sa va cunoasteti mai bine asta daca nu o va face ea inainte. Apoi gaseste un moment potrivit si spune-i ce simti pentru ea. Bafta!

6 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Weekendul asta spre exemplu o poti invita la un suc si ii spui ca o simpatizezi si o intrebi ce simte si ea pentru tine.Succes!

| Bianca1001Bia a răspuns:

Pai prinde-o de mana in ore cand nu scrietii si cumpara-i un trandafir dar sa nu te vada cu el si pune-l in banca sa fie o surpriza sau asa ceva ceva frumos sau invit-o in oras la un suc la cofetarie baftawinking

| tariFar a răspuns:

Pai treaba cu 'te iubesc' e prea repede pentru ea! Inca nu ati vorbit prea mult,pe mess,la telefon si de aia nu te-a luat in serios! Incearca sa vorbesti mai mult cu ea,sa-i spui ca este frumoasa, ca ai o colega ca nici alta de banca! Invit`o la un suc, ceai! Si incetu cu incetu ea isi va da seama ca iti place de ea si poate si ea va simti acelasi lucru pentru tine! Mult succes! Bafta!

| bogdanpika a răspuns:

Multumesc pentru toate sunt bune ideile voastre dar ceva ma tine, am un coleg in clasa care tot asa cred ca o place au fost impreuna si s-au despartit dar tot mai vorbesc mereu la telefon pe mess mereu vorbesc si asta ma face cam gelos :-s

| hanam63 a răspuns:

Sal stii ce trebuie sa faci sai aduci flori sa fii foarte dragut cu ea si sa o ajuti apoi ai ceri nr de tel si o sasi da seama

| FranciiHriss a răspuns:

Sall,sunt Hriss! Pai in primul rand,trebuie sa realizezi ce inseamna cu adevarat "te iubesc".Ce simti tu acum se numeste pasiune(se aprinde repede precum focul de paie, si la fel de repede se si stinge).Iti spun eu ce s-a intamplat:ai speriato. Cu pasi mici ajungi la realizari si tu ai vrut ca, de cum i-ai marturisit sentimentele sa iti sara in brate.Arata-I in fiecare zi, prin gesturi mici si cu maxima discretie ca o placi. Uneori prietenia este singura cale prin care poti fi alaturi de persoana iubita.Si cel mai important, fi tu insati si ai rabdare.Multa bafta! happy