| anonim_4396 a întrebat:

sunt clasa a 9a am 15 ani jumate si sunt foarte timid si rusinos(mai ales atunci cand sunt fete langa mine sau cand stiu ca trebuie sa merg undeva si dau "nas in nas" cu ele).cand ma intreaba ceva rosesc si eu nu stiu ce sa le spun. asadar ce parere aveti despre un baiat timid si rusinos?big grin .cel mai bun rasp funda+vot...

2 răspunsuri:
| anonimaDeLa3 a răspuns:

Pai,sa stii ca fetele nu te mananca! In primul rand ar fi bine sa vorbesti cu o prietena (mai apropiata,doar trebuie sa existe o fata cu care te intelegi mai bine,din generala de exemplu) si sa petreceti mai mult timp impreuna. Faptul ca esti timid si rusinos te poate afecta pe tine,o sa iti faci o imagine falsa despre tine. Ar fi bine sa indraznesti,fetele, chiar daca toata ziua vorbesc si comenteaza si barfesc sunt de treaba si pot fi un umar pe care sa plangi. Lasa rusinea la o parte si spune " Fetelor, ce ziceti. ma scoateti la un suc?" laughing sau orice sa te apropii de ele, pentru ca petrecandu-ti vremea cu ele o sa te obisnuiesti si o sa uiti de rusine si timiditate. Bafta!:*

| Charis a răspuns:

Mie una baieti timizi si rusinosi mi se par draguti:X. Adica toti baieti in general se dau ei cocosi.si etc.Si eu cred ca esti dragut daca esti timid si rusinos. Si asta cu timpul o sa-ti treaca. Doar ca depinde cu ce fata vbhappy Adica daca este o fata pe care o cunosti nu foarte bine dar sa o cunosti eu cred ca nu ai mai fi timid si rusinos.Incearca sa treci peste asta cunoscand mai multe fete. Asa daca o sa incerci sa le eviti nu o sa reusesti si o sa ramai cu timiditatea si rusineahappy. Asa ca Bafta:X