| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a IX-a si îmi place foarte mult de o colega. Am început de ceva timp sa vb cu ea pe fb. si chiar părea ca ar putea fi ceva intre noi, deoarece avem ceva lucruri in comun. Ceea ce ma enervează este ca la scoala, in clasa nu îmi vorbeste aproape deloc (doar daca are nevoie de ceva, rar când mai vorbim). Sunt 2 colegi care nu fac absolut nimic iar ea ii baga in seama, ea porneste mai mereu discutiile, iar ei se vede ca nu prea le pasa de ea in comparatie cu mine care as face orice sa mă bage in seama si pe mine măcar putin (zici ca sunt invizibil). Faza este ca numai eu pornesc mereu discutiile. Eu mă gândesc ca ea pana acum doar și-a bătut joc de mine, la început chiar credeam ca ar putea fi ceva sad. Voi ce credeti, sa o uit sau sa încerc in continuare?

Răspuns Câştigător
| Andriss123 a răspuns:

Sfatul meu sincer,in aceasta privinta este urmatorul :''Unde nu vezi interes,nu iti da interesul '',aici fiind vorba ca daca ea nu isi da interesul, degeaba faci tu tot posibilul, asta te face sa te injosesti, fiind doar folosit. Cauta in continuare, vei gasi ceea ce ai nevoie! =D

2 răspunsuri:
| irina300 a răspuns:

Dacă e tipul fetei cu fițe multe eu spun să o uit. Dacă și ea te plãcea iti dadea macar unmesaj in tot acest timp ori voia sa facă pe inabordabila. Eu spun sa o lasi in pace o vreme. daca te va baga in seama inseamna ca si ea are ceva intentii pentru tine. O seara frumoasahappy

| CosmanXL a răspuns:

Daca contiunui o sa fi doar un obsedat, daca fata nu are nici un pic de interes fata de tine, las-o in pace