| anonim_4396 a întrebat:

Un baiat din clasa ma place de ceva timp. Recunosc, la inceput eram doar amici dar am inceput sa il plac iar cand nu il vad sau nu vorbim ma simt foarte prost. El e in clasa cu mine si unii colegi au mai spus mai in gluma, mai in serios ca m-ar placea si cred ca e adevarat pentru ca mereu cauta pretexte sa fim impreuna, mereu ma saluta, vorbeste cu mine, ii pasa de mine. Nu vreau sa ii spun ca il plac insa cum as putea sa ii dau de inteles asta?

2 răspunsuri:
| iöиi a răspuns:

Buna :*
Poi ai putea sa-i zici pur si simplu,, dar mai bine astepti sa-ti zica asta el. Uita-te frumos la el, ajuta-l cand are nevoie,, de obicei relatiile in aceeasi clasa nu merg,, dar na, poate tie iti merge :*

| Ralucagreen23 a răspuns:

Buna.
Parerea mea este ca trebuie sa ii spui in fata. Nu stiu ce sa spun..pana nu aflii singura ca te place, nu baga in seama.
Oamenii mint.
Pote te place, iubeste ca pe o sora, nu zic NU!
Cel mai bine este sa vorbesti cu el, nu sa ii asculti pe altii...
Sper ca ti-am fost de ajutor. Pa.