| Blackangel199 a întrebat:

sunt cu un baiat de3 luni, vreau sa spun ca nu sunt fericita deloc, el ma face mereu sa fiu trista.Nu ma i-a deloc in seama, dar eu il iubesc, vreau sa il fac sa imi atraga mai multa atentie.Cum s-o fac? va rog dati-mi sfaturi. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Scz poate asta nu.i rasp la care te astepta-i, dar parerea mea este ca nu merita sa fi langa o persoana care te face sa suferi!
incearca prin a nu-i mai da atata importanta! asa ai 2 lucruri d castigat!
1 vezi daca intr-adevar are ceva pentru tine, isi va da seama ca te va pierde si va incerca sa faca ceva sa nu fie asa(in caz ca s intampla asta, nu te intoarce la vechiul fel de a fi! lasa-l asa pana simti u ca e bine)
2 in caz ca nu va avea nici o reactzie, asa vei putea sa te desprinzi incet de el
sa speram ca rezultatul aste asa cum vei dori! iti doresc o zi buna si sa ne auzim de bine!

3 răspunsuri:
| Carmen a răspuns:

Ai doua variante.ori porti o discutie serioasa cu el si ii spui tot ce ai pe suflet, ori iti cauti alta fericire.

| Buttercup30 a răspuns:

Fi mai indiferenta cu el si sigur o sa observe asta.O sa se ambitioneze [eu mereu am folosit strategia asta, si a dat roade.
Si in felul asta o sa treci si mai repede peste greselile lui care ar putea sa doara sau chiar peste despartire

| MeMyseIf a răspuns:

Sunt foarte curioasa sa aflu dar pentru ce anume il iubesti tu? Tu nu esti fericita deloc in ultimul timp sau asa a fost de cind ati inceput a va cunoaste?
Iubitul trebuie sa-ti acorde atentie cit mai des posibil pentru ca are nevoie non-stop de tine sau ca pur si simplu ii face mare placere compania ta, dar nu atunci cind trebuie sa faci ceva anume.Pai si tu ce te gindesti sa faci? Poate de azi incepi sa te imbraci vulgar,sa mininci numai iarba sau sa-l faci pe clovnul in fiecare zi ca sa-l impresionezi si sa-l faci sa rida, ca macar asa cumva sa te ia sub observatie? Glumesti?! Daca nu-ti acorda atentie si te face sa fii mereu trista el in primul rind nu te respecta, dar de simpatie nici nu mai vorbesc. Daruieste-l dragului cuiva care merita un astfel de tip.Eu presupun ca tu meriti unul cu mult mai bun...Bafta!