| mihaa1998 a întrebat:

Salut TPUhappy, sunt de 9 luni cu un baiat, a trecut prin multe 'certuri' din cauza parintilor mei deoarece mama nu il suporta ca nu are BAC-ul luat si restul ( in fine, mamele ). In schimb chiar daca mi-a interzis sa nu mai umblu cu el eu, tot cu el sunt si ne intelegem din ce in ce mai bine! Desi am unele indoieli cum ca m-ar insela,, deoarece muli prieteni imi spun ca ba vorbeste cu aia si cu aia si etc...nu iau in seama, dar totusi indoieli am! El asa e foarte atent cu mine ma suna tot timpul, imi scrie mesaje, imi spune mai mereu ca ma iubeste, dar nu stiu, nu vreau sa il pierd, tin enorm de mult la el! Cum sa fac totusi sa aflu care e adevarul? Ps :

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

O vorba batraneasca spune: nu iese fum fara foc!
Daca tot auzi atatea despre el, de ce nu discutati problema asta! Ce sens sare sa iti fie frica sa-l intrebi si sa traiesti cu teama ca-l pierzi, frustrata ca nu stii exact ce se intampla? Discuta cu el, intreba-l, fa-o pe un ton moderat, fara sa-l acuzii, in felul asta va intelege ca esti nelinistita, nu ca-l acuzi.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

"In fine mamele" asta se reduce la "nu vreau sa imi vad fata cu unul care are 90% sanse sa ajunga un betzivan curvar platit prost sau un interlop curvar cu bani care sa ii umfle ochii fiica-mii cu orice ocazie".
P.S. Adevarul e ca la cum zici tu, ala sigur are mai multe undite intinse si vrea sa vada care musca prima.

| vocea a răspuns:

Nu trebuie sa cauti sa afli nimic, nu te m-ai stresa nu rezolvi nimic, el iti va da explicatia pe care o vrea el nu adevarul

| seth2016 a răspuns:

Statul de vorba = inselat?

Ca sa afli adevarul angajeaza un detectiv.

Dar cred ca mai curand ar trebui sa stai de vorba TU cu TINE si sa vezi de unde apare gelozia.
Te compari cu altele? Ce crezi ca ai tu in minus? Ce ai in plus si de ce mai sta cu tine?

Gelozia nu vine singura. La baza e frica sau mânie. Si daca il pierzi de ce ti-e frica? Ce trebuie sa schimbi la tine ca sa te simti mai bine?

Pe de alta parte gelozia ta vine din trecutul tau. Ce probleme nerezolvate din trecut isi arata coltii acum?

Bafta!

| OMFGConrad a răspuns:

Felicitări! Veți fi părinți în mai puțin de juma de an. Tot din cauza "mamelor astea".