| TitiDrLove a întrebat:

Sunt distrus, caut putina consolare. crying
Am o colega pe care o iubesc de 4 luni la nebunie. daca ati da la intrebarile mele ati vedea toata povestea.Incerc zilnic sa o uit insa nu pot, o iubesc ca la inceput, chiar mai mult si sunt si indiferent cu ea. Mai rau e ca am stari in care sunt fericit, dar cad deodata intr-o depresie si ma gandesc numai la ea, imi dau lacrimile, nu mai sunt bun de nimic si m-am saturat de starea asta. Ce pot sa fac? Sufar din dragoste ca un prost, asta sunt eu, pun suflet ca un prost in orice si am de suferit, dar nu ma pot controla! Uneori am senzatia ca nu mai am pentru ce trai daca ea nu ma vrea si sincer in ultimul an numai rele au fost pe capul meu.am impresia ca am fost blestemat, cum in parcurs de 1 an numai rele si nimic care sa ma faca fericit nu mi s-a intamplat? Vreau sa o uit, i-am spus ca o plac(cand eram 100% ca ma place si ea)dar a devenit indiferenta din momentul ala asa ca am inteles ca nu vrea sa fim impreuna, deci nu vreau sa o sufoc sad

Răspuns Câştigător
| alinutsa20 a răspuns:

Am un prieten care in anul ce a trecut a avut numai ghinion in dragoste. ba i s-au dat papucii dupa 2 ani de relatie cu o fata, ba a fost inselat de urmatoarea, ba s-a certat cu cealalta urmatoare apoi pe la jumatea anului a cunoscut o fata a inceput sa o iubeasca dar acea fata a murit intr-un accident de masina.Baiatul a fost distrus si sustine faptul ca este blestemat. Apoi i-a dat Dn-zeu in cale o fata care si ea la randul ei a suferit f mult, a iubito enorm de mult pana ce a avut si ea un accident de masina si a murit din cauza unui infarct provocat de un cheag de sange.Totul e sa ai credinta in dumnezeu si sa te rogi la el cand iti este greu dar si cand esti fericit sa-i multumesti pentru acea zi de fericire. Dnzeu e singurul care te poate ajuta, o s ate linisteasca si o sa-ti ia gandurile care iti displac apropinduti o persoana in drum care te va face fericit.Capul sus viata merge inainte fiecare dintre noi are momente din acestea.Ai grija de tine kiss

9 răspunsuri:
| TitiDrLove explică:

Eu pun pariu ca daca ar veni acum orice puicuta nu as renunta la colega daca ar fi sa fim impreuna. nu sunt genul de baiat si nu astept de la o fata numai sex. scuzati-ma daca va supara asta.
si asta era chestia.nu pot uita de ea cum spuneti voi, o iubesc de 4 luni nu de 2 zile straight face

| TitiDrLove explică:

Va multumesc tututor

| Vizitiul a răspuns:

Stii unde gresim noi, baietii? Gresim cand aratam unei fete ca suntem topiti dupa ea. Din acel moment, fata imbratiseaza indolenta. E si normal, nu? A auzit ce si-a dorit si cam atat. Capata incredere in sine si te priveste ca pe un nimic. In schimb, cand nu este bagata in seama, incepe sa se agite, sa caute metode pentru a intra in atentie. Asa trebuie procedat cu fetele!
Spui ca o iubesti de 4 luni de zile. Banuiesc ca i-ai declarat dragostea ceva mai devreme, poate mult prea devreme. Ma intelegi? Sa-ti fie invatatura de minte, ai grija ce spui si cand spui unei fete. Spui ca nu mai poti depasi momentul? Pai, e posibil ca fata sa fi descoperit, in timp, unele caracteristici, care nu-i agreaza. Nu vrea sa-ti spuna asta verde-n fata pentru a nu te jigni, dar, in schimb, este indiferenta. N-o sa-ti spun acum, sa mergi la curve sau ca nu te merita si e cazul s-o uiti, pentru ca stiu, nu poti uita peste noapte. Iti spun doar atat, fiecare om are dreptul la fericire, dar si la deziluzii. In timp o sa te gandesti la ea ca la o simpla intamplare din trecut. O sa realizezi ca n-a fost pentru tine. Pun pariu ca, daca, in momentul acesta ar veni o puicuta cinasa si te-ar saruta, ai uita de acea fata imediat. E varsta, prietene... putine sentimente, mari dramatizari.

| Vizitiul a răspuns:

Radu-O iubesti de 4 luni? Altii se iubesc de 20 de ani si tot trec peste despartire.

| stef87 a răspuns:

Mestere, tu zici ca o iubesti si ei ii spui doar ca o placi? Fetelor le place sa complice situatia, le place sa fie curtate, le place sa vada cum te zvarcolesti pentru ele ( eu cel putin asa stiu )... or mai fi si unele usuratice, dar nu te astepta sa o cuceresti cu 2 vorbe!
Daca simti cu adevarat ca ea e cea pe care o cauti, cea cu care te intelegi cel ma bine, atunci demontreaza-i fara jena ceea ce simti! Insista si spune tot, chiar daca ea face pe indiferenta! La final te vei simti eliberat. Atunci ea ori va ravasita si te va accepta, ori intr-adevar te respinge pentru ca nu vrea sa fie cu tine.
In cazul nefericit, ai toata viata inainte sa cunosti alte fete. Despartirea e grea, dar nu imposibila. Pe mine prietenii si muzica m-au ajutat sa trec peste multe momente big grin. Cu timpul vei uita de ea, vei avea alte preocupari, vor apare alte femei in viata tawinking.

| stef87 a răspuns:

Eu simt ceva special pentru o fata de 2 ani. Asta nu ma impiedica sa-mi vad de viata in cazul in care ea va zice stop.

| walentina a răspuns:

Incearca sa-ti faci alta prietena, poate reusesti s-o uiti, si poate in felul asta o s-o faci si pe colega ta geloasa.Stiu ca acum ti se pare imposibil, dar crede-ma ca e singura sansa de a iesi din starea aia de depresie. O alta fata o sa te tina "ocupat" si poate chiar o sa te faca sa o uiti pe colega ta.

| adiana_1536 a răspuns:

Radu, asta e o chestie care se intampla. Nu numai tie, de obicei pui suflet pentru cineva si altcineva pune suflet pentru tine. Daca aveti tangente, incearca sa o inviti undeva si nu te lasa refuzat. Daca nu merge sub nici un fel, nu sta in casa, iesi la suc, club, gaseste-ti pe altcineva, si gandeste-te ca sentimentele nu sunt tot timpul reciproce. Daca e obsesie ceea ce simti o sa te tina mai mult. Daca e iubire o sa treaca.

| irinafetitarea a răspuns:

Pai atunci nu te mai stresa termina cu ea e adevarat ca la inceput doare, dar cu timpul o vei uita si îți va aparea o alta fata in cale care sa te iubeasca... Sper ca ti-am fost de ajutor! Bafta!