| ManTheMan8 a întrebat:

Sunt in clasa a 10a si de la inceputul anului am inceput sa acord atentie unei fete din cealalta clasa de a 10a din scoala. Prin atentie ma refer la faptul ca flirtez cu ea, dar doar din priviri. SI surpiza, imi raspunde la flirt. de fiecare daca cand ne vedem fata in fata ne uitam unu.l in ochii celuilalt vreo 2-3 sec. Saptamana trecuta, clasa mea a facut chimie cu clasa ei (stiu, ciudat laughing ) si in timpul orei, cand m.am gandit sa ma uit la ea si am intors capul ea se uita la mine si cand m.a vazut ca ma uit la ea si.a schimbat repede privirea. Dezavantajul meu enorm e ca nu pot sa vorbesc cu ea din moment ce suntem clase paralele. Tot incerc sa imi fac curaj sa intru in vorba cu ea, dar nu stiu de ce am o enorma teama de refuz. Nu-mi explic. Ceva sfaturi cum sa procedez si o parere daca sigur ma place sau nu. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Mussette a răspuns:

Dezavantajul tau nu e ca sunteti "clase paralele:, ci ca esti timid si nu ai incredere in tine. In loc sa vorbesti cu ea, s-o bagi in seama, gasesti tu o scuza, un pretext, un subiect de elaborat, voi va uitati unu la altul si va hliziti sau suciti privirea. laughing Nu cred ca ar refuza sa iti raspunda la ceva, si apoi la altceva, pas cu pas, pana poti atinge un suiect mai delicat. Din politete si daca are cei 7 ani de acasa iti va vorbi si tu sa fi pe placul ei. N-o intreba din prima daca iese la un suc sau o plimbare. Bafta!winking

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Cum sa nu vorbesti cu ea? Ce conteaza ca e clasa paralela? Asa se fac relatiile, in clase paralele. Intra in vorba cu fata, nu mai sta. Azi ii spui "Buna" maine la fel, poimaine ii spui " Buna ce mai faci".

| Mayhem666 a răspuns:

Pai daca ii place de tine, nu prea ai cum sa fii refuzat. Incearca sa ii spui ce sinti pentru ea, si asteapta sa ii vezi reactia, daca te place, atunci poti fi usurat, daca nu te place, atunci nu ai nimic de pierdut daca o intrebi.

| Mussette a răspuns:

Ms pentru fundita. happy

| OMFGConrad a răspuns:

Asta cu "clase paralele" e doar o scuză ce ți-o auto impui pentru a nu te băga în discuție cu ea. Altă soluție nu ai decât să vorbești cu ea, nu mușca.

| RandomStudent a răspuns:

Sunt curios cum s-a desfasurat, daca vrei sa ne impartasesti...

| Nicolae207 a răspuns:

Salut!
Dupa cum pari, esti o fire rabdatoare. Nu trebuie sa te duci peste ea in clasa, incepe sa vorbesti cu ea prin FB messenger. Mai intai prin cuvinte, apoi prin vocale, si dupa ii dai un apel pe mess. Iti spun ca dupa ce te-ai obisnuit cu vocea ei de pe vorbitul pe messenger, iti va fi usor sa flirtezi cu ea ochi in ochi.
Sper ca te-a ajutat si stiu ca o sa reusesti!