| ManTheMan8 a întrebat:

Sunt in clasa a 10a si de la inceputul anului am inceput sa acord atentie unei fete din cealalta clasa de a 10a din scoala. Prin atentie ma refer la faptul ca flirtez cu ea, dar doar din priviri. SI surpiza, imi raspunde la flirt. de fiecare daca cand ne vedem fata in fata ne uitam unu.l in ochii celuilalt vreo 2-3 sec. Saptamana trecuta, clasa mea a facut chimie cu clasa ei (stiu, ciudat laughing ) si in timpul orei, cand m.am gandit sa ma uit la ea si am intors capul ea se uita la mine si cand m.a vazut ca ma uit la ea si.a schimbat repede privirea. Dezavantajul meu enorm e ca nu pot sa vorbesc cu ea din moment ce suntem clase paralele. Tot incerc sa imi fac curaj sa intru in vorba cu ea, dar nu stiu de ce am o enorma teama de refuz. Nu-mi explic. Ceva sfaturi cum sa procedez si o parere daca sigur ma place sau nu?

Răspuns Câştigător
| Yinsho01 a răspuns:

Tehnologia a evoluat. Incearca sa o abordezi prin retelele de socializare. Daca este asa cu zici tu, sigur i-ai starnit interesul. Bafta!