| EderEndoEndDark a întrebat:

.. Sunt in clasa a XII-a si imi place de o fata pe care am cunoscut-o la meditatii la matematica acum 2 saptamani.Cand am inceput clasa a XII-a mi-am propus sa ma concentrez doar pe invatat ca sa iau bacul cu o nota cat mai mare,iar acum m-am 'indragostit'...
Am vorbit cu ea si emana o aura de pozitivitate cand vorbim,totusi ea nu stie ca imi place de ea si nici eu nu stiu daca ei ii place de mine.
Problema este ca nu stiu ce sa fac, sa renunt si sa ma concentrez pe bac sau sa incerc sa ma apropii de ea si sa ii spun ca imi place de ea...
Voi ce parere aveti?; daca credeti ca ar fi ok sa continui si sa incerc sa o cunosc mai bine as vrea si niste sfaturi.
Daca vreti puteti sa scrieti povestiile voastre de 'dragoste'winking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ce are ma scula cu prefectura? apropie-te de ea invatand pentru bac,doar nu te insori nu? incerci sa incropesti o relatie intr-o peruioada cand si tu si ea vreti sa cunoasteti o multime de oameni,sa invatati sa va maturizati. pune mana si invata, iar in weekend invit-o la un suc, o plimbare, o prajitura, etc.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dat fiind importanta majora a BAC-ului in viata ta, eu spun sa te focusezi pe carte si sa fii un pic mai retras cu ea, ca sa nu-ti complici existenta acum, cand mai ai mai 1 an si examenul vietii bate la usa!

| Emilian65 a răspuns:

Daca o vrei, spune-i si ei ca o vrei si continuati sa va concentrati mai mult pe invatat pentru avea succes la BAC.