| casian_6565 a întrebat:

FUNDA! La cel mai bun si frumos raspuns! Am cunoscut o fata acum 1 an.Intr o zi a venit la mine si m-a imbratisat si atunci m am indragostit de ea.De anul nou i am spus ca o iubesc i am scris si o poezie frumoasa si dupa nu a vorbit cu mine vreo 3 luni, apoi a inceput sa mi raspunda la mesaje.Ca sa indrept lucrurile am decis sa i fac portretul din creion si a iesit super, a fost foarte incantata si era si poza ei preferata. Dupa ce i am dat desenul m a luat in brate si a plecat si i am scris si o scrisoare si nu mi a dat niciun raspuns.Nu ma baga in seama pe ffecebook nu ii mai scriu pentru ca am senzatia ca nu vrea sa vorbim, fiecare coonversatie e seaca.E prima fata pe care o iubesc cu adevarat dar iubirea mea se ofileste si incerc sa uit de ea dar uneori mai vine la mine in clasa si nici macar nu se uita la mine. Mi e frica sa tot fac primul pas deoarece mi e frica niciodata nu mi a iesit ceva si nu stiu de ce in ultimele luni ma inteleg din ce in ce mai bine cu fetele si incep sa ma placa. (Va rog sa nu scrieti putin ) Poezia este aceasta:
Te-am cunoscut din intamplare
Erai o fata zambitoare
Inima-mi batea in piept
Un indemn care-i secret
Batea tare si-mi spunea
E adevarata iubirea ta
Sa afli secretul curios
Citeste prima litera de sus in jos!

Răspuns Câştigător
| piticelm a răspuns:

Asa am avut si eu un amic, care se indragostise de o fata.Dar ghici ce? ea profita la orice pas de el, iar el nu vedea.Pana intr-o zi cand m-am enervat si i-am deschis ochii,apoi, dupa ceva timp mi-a multumit. Daca te placea, ti-ar fi dat o sansa, sau macar atentie, dar ea se bucura doar cand ii dai ceva.Mai bine cauti o persoana care sa te aprecieze cu adevarat, oricum iubirea ta este una platonica.

| casian_6565 explică (pentru piticelm):

Ce este aia platonica? dar faza e ca ea nici macar nu profita, desenul a fost initiativa mea o surpriza ceva s a bucurat extrem de mult poate am si eu o parte de vina ca nu prea merg la ea dar... trebuie sa o las

| piticelm a răspuns (pentru casian_6565):

O iubire care nu implica relatii sexuale, iubire pura, dar care pana la urma tot neimplinita va ramane.Adica iubesti o persoana, nu faci ceva cu ea, iubesti pur.

| casian_6565 explică (pentru piticelm):

Mersi de ajutor

7 răspunsuri:
| MaiBineAnonimDecatCriticat a răspuns:

Poezia este foarte frumoasa, cred ca si portretul a iesit destul de fain... se pare ca esti inclinat spre arta, dar sa nu ma abat de la subiect, daca ea nici macar nu isi da interesul fata de tine, incearca sa dai atentie celor care conteaza, care stiu sa te aprecieze si care ar merita intr-adevar sinceritatea versurilor de mai sus. Nu pierde timpul cu astfel de fete, caci nu se merita. Am trecut si eu prin asta, am facut chiar mai multe poezii si fara nici un rost. Folosesteti talentul si aratati calitatile cu cineva pentru care contezi si care stie sa te aprecieze.

Cred ca m-am repetat de cateva ori, dar sper ca ai inteles ideea.
Nu pot decat sa iti urez bafta in ceea ce faci si in deciziile pe care le iei!

| Vi003 a răspuns:

Ai vazut cazand o floare
Lang-o frunza de artar?
Te intreb, din intamplare:
Ai zarit, sau n-ai habar?

Citeste si tu prima litera de sus in jos...

| TheUltimaTeHack a răspuns:

Nu vreau sa te intristez,dar cred ca doar profita de tine... Oricum, ce se poate intampla daca gresesti la primul pas? Dragostea vine si pleaca, iar daca acea fata nu va mai vorbi cu tine, inseamna ca este...
Oricum, sfatul meu consta in:1.Incearca sa faci TU primul pas
2.Du'te la ea si spune'i ceva dragut verde in fata, sa vezi cum reactioneaza. Daca e indiferenta inseamna ca ai pierdut'o...sad
3.Sa imi dai FUNDA!big grin