| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa 12 si anul acesta dau bacul, de matematica imi este foarte frica, toata viata am fugit de matematica, nu am inteles niciodata de ce trebuie sa stiu cat face radicat din x, cosnus,si altele, doar nu ne intreaba vanzaroarea cand mergem sa cumparam cartofi.
In fine, acum ceva timp m-am apucat de meditatii, 1 ora pe saptamana, cel mai mare chin.
recunosc am inteles cate ceva dar nu foarte mult,problema este ca nu ma pot relaxa la meditatii, timpul parca sta pe loc si abia astept sa plec de acolo, profesoara este ok,,, uneori imi zica ca daca nu inteleg sa gasesc alt profesor ca ea nu isi bate capu cu nesturoi, ma simt ciudat, nu ma simt in largul meu, mai fac cu 1 coleg mediatii el stie si eu nu, si imi este rusine cand el rezolva si eu astept sa imi zica profesoara.
acum nu stiu ce sa fac, sa renunt la mediatii, sau sa continui, sa imi gasesc alt profesor sau sa incerc sa invat de pe internet, am gasit cativa profesori pe internet care explica bine, au tot felul de videoclipuri in care explica lectiile.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață cum vrei dar numai învață în așa fel încât să înțelegi și să promovezi examenele, că doar nu te-ai dus la liceu 4 ani în zadar!
Pa, pa.

| ChristianAthletikتايلور a răspuns:

Mai acum depinde daca nu iti place matematica si nu o intelegi incearca sa te muti la alt profil.Alta idee nu as avea, matematica nu se lipeste de oricine.Totusi daca vrei sa ramai incearca sa gandesti pozitiv la meditatii si sa fi atent la scoala, poate asa timpu va trece mai repede si tu vei invata mai usor

| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Daca tu crezi ca ele te ajuta pe tine nu renunta la meditati dar daca vezi ca nu te ajuta nu are rost sa dai banii degeaba.

| gicubezereu a răspuns:

Http://math-pdr.com/liceu.html imi dai si funda. am si eu aceiasi situatzie ca si tine si i-am gasit rezolvarea