| andreiandrei12345 a întrebat:

sunt intr-a 9-a, si de cateva zile o fata din clasa se poarta diferit cu mine, adica la orele de info sta langa mine, iar ieri m-a intrebat daca vrea sa stam in banca si eu i-am spus ca da. Noi radem mult cand vorbim si facem glume multe.Ea cateodata imi deseneaza inimioare pe caiet cu numele ei in ele cand nu ma uit si apoi intreaba in gluma: "Andrei, ma iubesti?". Odata intr-a 7-a am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine si mi- raspuns ca ma place doar ca prieten, si de atunci nu am mai vorbit pana acum intr-a 9-a(ea a inceput sa vorbeasca cu mine din nou). Intrebarea mea este daca acum ma place si daca e posibil ca o fata sa placa pe cineva ca prieten, iar apoi ca iubit. Funda

Răspuns Câştigător
| lizy12iul a răspuns:

Cu siguranta! poate ai facut ceva diferit, te-ai schimbat, te-ai facut mai frumos laughing ceva ce i-a atras atentia, iar acum regreta ca te-a refuzat atunci.
poti sa ii pui si ei aceeasi intrebare in gluma : "fata" ma iubesti? sa vezi ce iti raspunde atunci. nu te-as sfatui sa faci tu primul pas fiindca deja ai fost refuzat o data, nu vrei sa fi refuzat si o a doua oara, mai ales daca te intelegi bine cu tipa fiindca iar nu o sa mai vorbiti 2 ani laughing iar daca o sa vorbiti o sa fie super ciudat si nu o sa mai aveti aceeasi relatie de prietenie ca pana acum, deci ar trebui sa o lasi pe ea sa iti spuna ceva, si fetele mai fac primi pasi asa ca e ok happy

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Intreab o. stiu la varsta voastra e complicat sa fii asa direct, dar e cea mai buna metoda

| Radu284 a răspuns:

Da, probabil ca te place, si normal ca te poate place dupa un timp chiar daca initial nu te-a placut.

| grab a răspuns:

Desigur.
fa si tu o miscare inteligenta.
invit-o undeva unde poti sa ii spui fara desene ca o placi si tu. daca o mai placi. daca va atrageti fiti iubiti nu e mare greutate sa te decizi daca asta iti spune si tie inimahappy