| BogdiiR a întrebat:

Sunt într-o situație destul de delicată. M-am împăcat cu o fosta iubita(am mai fost împreună acum 2 ani) doar ca totul e foarte schimbat acum..Nimic nu mai e la fel. În tot acest timp nici eu nu am putut sa trec peste și nu am măi avut relație dar nici ea doar ca am preferat sa stăm ca doi fraieri din orgoliu. Credeți ca are nevoie de timp ca sa își dea seama cu adevărat dacă merita relația și sa fie sigura ca nu o sa mai sufere?

Răspuns Câştigător
| Nextone a răspuns:

Eu zic sa aveti rabdare si sa incercati sa va apropiati unul de altul prin comunicare. Daca aceasta ruptura a intervenit intre voi din cauza ca unul a gresit, inainte de a merge mai departe trebuie sa va promiteti ca nu va veti reprosa niciodata nimic din ce a fost in trecut, nici in situatiile in care o sa va mai certati. Daca credeti ca puteti trece peste asta e ok.Probabil ea are nevoie de incredere din partea ta iar asta necesita timp. Bafta! si lasati orgoliul deoparte, fiecare trebuie sa cedeze, sa lase de la el, altfel nici o relatie nu ar functiona.

7 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Mai stiu si eu tot doi ''fraieri'' care stau din orgoliu. Eu cred ca trebuie sa ii acorzi timp. O data ce relatia a fost ''rupta'', nu o sa mai fie la fel, bine. poate in timp dar trebuie sa aveti amandoi rabdare. Are un amic de al meu o vorba: rabdare si tutun!

| gemeni6226 a răspuns:

Totul poate fi din nou la fel daca ai rabdare cu ea si ii areti zilnic afectiunea.Si cel mai gros strat de gheata se topeste daca e incalzit zilnic de soare.

| ʎpooɯ a răspuns:

Daca o relatie odata s-a rupt, nu mai merita incercat si a doua oara.

| Nextone a răspuns (pentru ʎpooɯ):

Ba merita!

| ʎpooɯ a răspuns (pentru Nextone):

Parerea ta.

| Nextone a răspuns (pentru ʎpooɯ):

Depinde de experientele fiecaruia happy Se poate sa mearga relatia, se poate sa nu mearga, asta doar incercand va vedea.

| ʎpooɯ a răspuns (pentru Nextone):

Chiar daca eu nu am experienta de acest gen, am vazut la altii cum se intampla in acest caz.
Dar la o adica orice e posibil.