| Robert2672 a întrebat:

(sunt nou aici, asta fiind prima mea intrebare).

Deci sa ma prezint : am 26 de ani si n=am avut niciodata o iubita... sunt virgin desi mi-e rusine s-o spun.
In liceu eram cam timid si cred ca asta a fost problema mea principala dar chiar si asa am incercat sa vorbesc cu unele fete dar nimic, mereu am fost un baiat de treaba, un prieten, nimic mai mult. Am invatat ca daca esti bun cu lumea esti luat de prost.Chiar nu stiu ce sa mai fac, stiu doar ca imi doresc sa am o persoana draga langa mine care sa ma sustina si sa imi spuna "te iubesc" dar niciodata nu am avut parte de asa ceva. Pe siteuri de matrimoniale am incercat si... nimic. Multe fete zic ca vor un baiat sufletist sensibil si bun dar vad ca se mint singure... Voi ce ma sfatuiti? Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| marcelCelAgresiv a răspuns:

"cand petreci nopti singur renunti la cautarea jumatatii
ca-ntelegi tot mai bine frumusetea singuratatii"

13 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Decat sa ai relatii toxice si din care sa te enervezi aiurea, mai bine nimic. Esti liber, nu ai nevoie de o relatie, nu trebuie sa te legi. Poti cunoaste mai multe fete simultan, nu trebuie sa sari din prima intr-o relatie cum fac toti, si apoi sufera si au probleme. Fetele vor un baiat sigur pe el, cu incredere, incearca sa dezvolti asta. Vor si afectiune si sa fie bagate in seama(asta se dezvolta pe parcurs), dar in principal sa fi putin mai tupeist(nu exagerat, doar sa nu fi gen, miel).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marea ta problema in momentul de fata este ca iti e rusine de tine insuti, normal ca esti lu-at de prost pentru ca esti bun deoarece vrei ceva la schimb poate iti doresti dragoste, poate altceva tipele nu sunt chiar atat de proaste sa nu-si dea seama chestia asta.
Daca ai un caracter bun si tipele au ce invata de la tine nu esti lu-at de prost, chiar dimpotriva se poate sa te trezesti cu niste surprize placute, bine daca le ajuti reciproc la dezvoltarea lor.
In afara de vorbe dulci si tufletele ca alea nu inseamna nimic, nu inteleg de ce ai vrea sa-ti spuna o persoana "te iubesc", te-ai simti bine pe moment doar ca a vrut sa-ti complimenteze egoul.

Tu te minti singur, nu ele.

| Patronu1 a răspuns:

Nașpa ca sunt eu cel care trebuie sa ți-o spună, dar mai bine de cât sa afli pe pielea ta: Iubirea e doar un amestec de hormoni care are ca scop sa perpetueze o specie, deci dacă în ziua de azi visezi la o relație în care iubirea sa te tina pana la adânci bătrâneți ca în povesti, îți furi singur pălăria din cap și te întrebi cine ți-a furat-o. În ziua de azi cele mai multe fete cauta o aventura de o noapte, nimic mai mult. Și ca să te iau și pe partea cealaltă, tu vrei ca după ce îți zică ca te iubește sa te întrebe de ce ai întârziat 15 minute de la munca și cu cine ai fost? Cea mai buna relație în care poți sa fii este cu tine însuți, în asa fel în cât nu trebuie sa duci grija altcuiva. Bafta!

| Bozgi200 a răspuns:

Arta seducției, caută pe YouTube... Pe mine sincer m-a ajutat.Mai caută pe google despre flirt.
Aceeași problema o aveam și eu ^^

| Robert2672 explică:

Multumesc pentru raspunsuri!

| Robert2672 explică (pentru marcelCelAgresiv):

Un raspuns exceptional

| Mosotti a răspuns:

Pai eu am raspunsul, nu arati atragator! Ele zic ca vor un baiat sensibil cu suflet dar de fapt fara sa treaca barbatu prin proba fizica absolvita, nu le mai intereseaza ce suflet are si ce fin e. Mai ales ca din conta, nu vor unu fin, vor din aia mai agresivi, le atrage agresivitatea, figurile agresive, asa ca se mint sau mint de rup. La nivel constient vor fin si cu suflet, dar programu din ele vor face sa aiba atractie pentru din aia mai duri adica barbatii aia bine, atragatori, Asa ca asta e, nu stiu ce sa zic. Am mai zis si in alta parte aici, fizicul e proba eliminatorie! Odata trecuta, conteaza restul. Tu nu treci proba fizica se pare, altfel nu ajungeai la 26 ani virgin, si nu e nici o rusine sa o spui, ce are? Asta este, nu e vina ta. Daca arata-i atragator, nu mai erai virgin de la 16-17 ani in mod automat. Venea de la sine, simteai ca te plac fetele, ca iti dau atentie, ca vor sa fie cu tine, ajungeai in pat instant. Si ai sa vezi ca baietii bine nu au un caracter tocmai okey, nu toti, dar multi, si totusi mor fetele dupa ei, culmea nu? Cum e cu aia fini si sufletisti?! Deci acum stii de ce esti virgin. Si pe matrimoniale e acelasi lucru, nu e logic? Ca tot femei sunt si acolo, iar din pacate 99 % din ele au acelasi soft in creier, plac tot barbatii aia bine. Cand arati bine, agati peste tot. Poate vei gasi una mai neatragatoare asa care nu a gasit pe cineva si moare musai sa se marite (nu stiu ce au casunat atata pe maritatu` asta), dar nu o sa te atraga pe tine, dar nici aia nu te va iubi cu adevarat. Acum iau de bun ca ai caracter si stii sa te porti, ca daca ai alte probleme de socializare si nu doar fizicu, tu stii. Asta e, pana la urma te accepti asa, nu ai ce face, sa fi impacat cu tine cum esti, nu fi si tu obsedat de asta, fa si alte lucruri ca-s multe in viata placute de facut, nu e, nu e si aia e, cand o fi vine daca o fi sa vina, ca si daca te agiti tot nu rezolvi nimic.

| Emma30555 a răspuns:

Poti scapa de virginitate, sunt femei platite, daca te protejezi eu zic ca nu e ceva rau sa prinzi putina experienta. In rest depinde de tine sa cauti persoana potrivita, trebuie sa fii receptiv, sa fi placut si normal

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Corect, poate prinde experienta dar la ce foloseste daca omul nu e atractiv?! Bine, ramane cu partidele de sex, e adevarat, dar el vrea o relatie serioasa, sa fie iubit, dorit, simpatizat. Nu stiu cum se face ca tipii bine niciodata nu ajung in situatia asta, si unii au caracter, altii nu, unii is inteligenti altii nu, dar toti au, deci se pare ca nu atitudinea joaca rolul principal, ci secundar.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Experienta il poate face sa scape de timiditate si nesiguranta. Se stie ca un barbat daca este sigur pe el devine mai atractiv. Eu cred ca conteaza mult si atitudinea si felul de a fi. De aia zic ca e bine sa fii sociabil sa iesi in lume, in felul asta inveti si cum sa te comporti cum sa socializezi si ce greseli sa indrepti, cum sa vorbesti, inveti cate ceva si de la oamenii cu care interactionezi. Aspectul e important dar atractia se poate face intre doi oameni care rezoneaza au o chimie, chiae daca aparent ei nu sunt atractivi pentru ceilalti. In fond cat de atractiv sa fii ca doar nu sunt toti aia care au partenere vedete de cinema?

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Pai conteaza sa fie atractivi unu fata de altul, corect, nu pentru altii, insa daca nu e? Nu ca vedeta de cinema dar destul de atractiv pentru femei ca sa fie remarcat, sa simta din gesturi ca e placut, priviri, asa face si baiatul si fata cand place pe cineva. Si tu crezi ca el nu a iesit in societate? A iesit, sociabil precis a fost, de aia l-o fi luat si de prost ca a fost bun, asa cum zice. Prieteni sigur are, dar nu prietena. Acuma depinde si de fizic, ca daca e submediu e si normal ca femeile prefera pe altii, nu stim cum arata. Dar sigur poate fi o problema de socializare, dar am exclus-o, ca banui ca si la asta a lucrat. Adica eu am luat in calcul ca a facut tot ce se putea face si nu a reusit, deci tot ce ai spus tu, ca ai spus corect. Daca nu a facut..sa faca! Chimia din pacate incepe cu fizicul chiar daca uneori nu ne prindem.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu mi dau seama cum e in realitate sa spun exact unde e problema. Dar sunt convinsa ca sunt unii care nu arata prea bine si au succes la fete poate au si unde sa cunoasca. Uneori e greu sa cunosti pe cineva daca nu ai unde, poti arata si bine. Pe strada nu prea se poate, pe internet sunt tot felul de persoane care nu par de incredere la munca sau mediul in care te invurti poate nu e nimeni disponibil si asa mai departe. Dar nu cred ca trebuie sa se descurajeze nimeni pana la urma se gaseste o solutie

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Ai dreptate dar cine arata bine agata de la 17 ani cand are multi prieteni, prietene, colegi, colege. Dupa o varsta trenu e cam pierdut si devine mai greu, majoritatea rel se fac in jur de 20 ani, iar pe la 26 deja se lasa cu familie intemeiata. Deci daca nu ai facut cand trebuie, deja e o problema fie de fizic fie psihologica, la el poate fi si psihologica dupa cum am zis, dar am exclus asta, am crezut ce zice ca e f okey, de aia am zis de fizic. Pe net e f okey, si in real nu poate fi de neincredere? Fi serioasa. Pe net e cel mai bine ca vrea toata lumea partener sau partenera acolo, te placi, dai telefonul, va vedeti si gata, nu se sta pe net in prostie, si iesi si vezi cum e, asta e, si din real e la fel, tot oameni sunt toti. Sunt sute de persoane care vor relatie pe categorie de varste si locatii. Sa isi puna poza acolo si sa incerce, prietenu meu gasise 4 fete in 2-3 saptamani, trei i-au raspuns imediat, a patra l-a invitat ea la cafea zicand ca arata dragut, nu a placut-o el pe aia, cu una din ele e si acum cuplat de 6 ani, dar arata bine el. Avea 27 ani atunci, deci si el de varsta subiectului nostru. Se despartise de prietena si nu avea alta. Deci subiectul nostru ar avea mari sanse daca arata atractiv si va primi raspunsuri, si daca e ok la caracter si restul.