| user123456789 a întrebat:

Salutare tuturor. Am o problema care mă macină de ceva vreme si m-am gandit sa va scriu in speranta ca voi primi niste sfaturi.
Am 17 ani, anul acesta implinesc 18 iar pana in acest moment n-am avut nicio iubita. Eu imi doresc sa am una dar faza e ca sunt mai timid (si nu mi--e rusine sa recunosc asta si nici faptul ca nu prea stiu ce si cum sa vorbesc cu ele). Sa ma schimb am incercat dar nu pot fi ceva ce nu sunt.
Dau funda. Fara raspunsuri rautacioase, mersi.

2 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Da-le ma dracu laughing
Ai doar 18 ani. Fa-ti permis, ia-ti masina nu manca 3 luni sa ai patratele si alea de 15-16 ani voi fi pe tine garantez.
Serios acum? Te mananci pentru asa o prostie? Oricum, relatiile de acest gen nu tin mult 4-5 luni maxim, dupa fiecare vrea sa-n cerce altceva. Si eu tot atat am ca si tine, doar ca eu am avut 1-2 dar nimic special.
Daca vrei sa te bagi in vorba cu o ****, n-o face pe facebook. Incearca face 2 face,e mai ok,ai sa vezi din aptitudinea ei daca te simpatiseaza sau nu. Orice ai face nu-i spune lucruri frumoase, n-o ridica in slavi. O sa creada ca esti doar un catelus pe care o sa-l plimbe. Invata cand poti sa faci glume, cand poti sa fi arogant, nu e greu doar incearca.
Apropo, nu le poti place tuturor.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Si eu pe la 16 ani cam asa imi era cam jena sa intru asa in discutii cu fete, pana cand am realizat ca sunt niste creaturi spectaculoase si misto. Te suprind mereu, fie ca te surprind rau, fie ca bine... incearca la inceput sa mergi pe strada si sa zici cate un buna la fiecare fata care iti iese in cale, le zambesti doar, si un Bunaaaaa big grin, intelegi ideea? Nu conteaza ce cred ele, sa te creada retardat sau ciudat. Faci asta pentru tine! DAca totusi nu ai nici pentru asta curaj propun sa incepi sa faci un sport, sa te simti bine pe interior, pentru ca degeaba vrei tu sa abordezi o fata si in exterior e totul roz dar pe interior esti praf, fetele simt asta si te vor lasa in pace cu tot cu actoria ta.