| alexchryzstian a întrebat:

Sunt nou in comunitate si am o intrebare la care vreau sa raspundeti cat de sincer puteti.
Asa deci am 14 ani sunt din bucuresti, cls a8a si acum cateva zile o fata mi-a cerut id-ul de yahoo. eu pe aceasta fata o plac de la inceputul clasei a8a, iar alaltaieri eu i-am spus pe mess ca o plac si ca sunt cat de sincer pot fi. Si de atunci, la scoala se uita la mine si imi zambeste(si eu ma uit la ea ofcourse). Asa si acum ce as vrea eu sa stiu este daca o sa reuseasca ceva intre mine si ea, eu sunt foarte sociabil, deschis(dupa cum vedeti), si imi place foarte mult de ea, si nu i-as face niciodata vreun rau.
Va rog sfatuiti-ma, am nevoie de sfaturi, ce sa fac ca sa o fac sa ma placa si chiar de la simpla amicitie sa ajungem la prietenie/iubire serioasa? Va rog, nu am avut nici o prietena in toti anii acestia de scoala, deoarece nu prea mau atras fetele din scoala, dar aceasta fata chiar imi place foarte mult.
Dau funda la best answer big grin Multam.

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pai,te place!
Daca nu te placea,nu-ti zambea si nu se uita gales la tine.
Ea acum asteapta s-o intrebi daca vrea sa fie cu tine si tu intarzii.
Deci,NU pe mess,live,privind-o in ochi,spune-i ca o gasesti perfecta si vrei sa fie prietena ta.
In general,poarta-te cu ea mult mai frumos decat cu restul,ofera-te sa-i faci mici servicii(ceva de la chiosc,tema la mate,etc.),gaseste mereu motiv sa o intrebi ceva(ce avem acum,a invatat la romana,ii e frig,un pix cu pasta rosie,orice),glumeste cu ea(rasul apropie oamenii) si,pe mess afla-i gusturile(muzica,filme,animale,culori,colegi,etc.).
Asteapta momentul potrivit si invit-o la un film,la mall,oriunde,unde veti fi doar voi doi,departe de restul colegilor. Dragostea e o afacere personala,nu permite amestecul nimanui.
Hai,vorbeste-i, n-o lasa sa astepte, e pacat.
Bafta!

| MonterDoc a răspuns:

Eu sunt tot a 8-a tot 14 ani tot Bucuresti. deci cam stiu despre ce vb aici.thinking sfatul meu este sa o inviti sa ieshitzi pe afara (de preferat doar voi 2. dar daca tie rusine sa incerci asa din prima. spune-i sa vada ea pe cine mai cheama sa ieshitzi si voi ca te'ai plictisit aksawinking ) cand e sa fiti afara (mai ales acum ca e frigu asta) o iei subtil in brate. daca accepta e perfect (dar daca ai zis ca iti zambeste inseamna ca o sa accepte)winking (an_evil_angel97@yahoo.com tzinema la curentwinking )