| Nimeni585476325 a întrebat:

Salut TPU, sunt o fata obisnuita de 15 ani care merge la liceu. Nu o sa va vorbesc despre baieti, o sa vorbesc despre fete.
De ceva timp incoace am inceput sa realizez faptul ca ma simt mult mai atrasa de fete si prin atrasa de fete ma refer la faptul ca ma vad pe mine mai fericita intr-o relatie cu o fata decat intr-o relatie cu un baiat. Plus ca mi-as dori sa experimentez mai mult anumite lucruri cu o fata decat cu un baiat.
Pur si simplu nu stiu ce sa fac si faptul ca imi scriu povestea aici e ca o gura de aer pentru ca nu am mai vorbit cu nimeni despre asta.
Va rog, vreau ceva sfaturi despre ce ar trebui sa fac

Răspuns Câştigător
| Ariana131 a răspuns:

Pai nu e ceva greșit, fiecare care într un anumit punct al vieții ne dă seama de multe lucruri care nu ne plac sau pe care vrem sa le schimbam. Dacă tu crezi ca pentru tine este mai benefica o relație cu o fata, de ce sa nu încerci? Nu te oprește nimeni. Cauta o fata care isi dorește la fel și cine știe, poate o sa va înțelegi, o sa aveți lucruri comune și o sa fie totul bine. Si un sfat, nu spune colegelor de clasa sau "prietenelor" pentru că vor spune ca e ciudat și te vor da înapoi de la ceva ce TU îți dorești. Este viața ta, ti o trăiești asa cum vrei și alături de cine vrei. Multă bafta și lasa lumea sa spună multe, tu sa fii fericita happy

| Nimeni585476325 explică (pentru Ariana131):

Mersi mult, nu am spus nimanui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nimeni585476325):

Eu îți recomand jocul PLĂCINTA pe care îl jucam noi în școala generală în clasele 6 - 7 - 8. Se juca 3 - 4 băieți și o fată în mijlocul lor și dura cam 5 minute sau până când fata spunea - AJUNGE.

| Nimeni585476325 explică (pentru anonim_4396):

Ce trebuie sa faca baietii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nimeni585476325):

Azi termenul ar fi - petting - și doar fata închide jocul. Pe vremea mea băieții asta făceau cu fetele la școală în pauze. Atunci era ca o joacă pentru noi.

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cum anume este jocul asta?
O multime de baieti fac petting cu o fata in curtea scolii de fata cu profesorii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Goete):

Te-a întrebat cineva ceva pe tine de jocul ăsta?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este normal ca la varsta adolescentei sa fim atrasi de prietene sau prieteni, deci nu este cazul sa cazi in extrema crezand ca esti lesbi doar din acest motiv.
Experimentatul mai poate sa astepte, pentru cand te vei maturiza un pic si vei intelege ce se intampla cu corpul tau si cu atractia asta, poate peste 3-4 ani.

| mihai69 a răspuns:

Nu te speria; e bine că ai reușit să te înțelegi și (sper eu) să te accepți așa cum ești.
Dacă vei reuși sau nu să iți găsești pe cineva cu care să ai o relație, nu am de unde să știu, dar îți urez să ai baftă în acest sens. Dar înainte de asta, poate nu ar fi rău să faci o "echipă" cu un băiat gay, ca să aveți amândoi un "paravan" în fața gurii lumii.

| Goete a răspuns:

Pentru a fi sigura de alegerea corecta ar trebui sa experimentezi ambele relatii.
Dar, oricum, e ok sa faci ceea ce simti Tu nu ceea ce iti comentam noi aici. Tu trebuie sa traiesti conform sentimentelor, deciziilor tale. Orice ai decide nu cei fi aprobata de toata lumea, deci fa ceea ce Tu simti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce iti place, aia faci, vrei sa te casatoresti cu o fata? Nu e nici o problema! Faci ce vrei si nimeni nu te opreste, fiecare cu gandurile lui!

| IngerasulMicut a răspuns:

Nu e nimic rău în a fi mai atrasă de fete. Sper să nu te îndrăgostești de vreo fata heterosexuală, totuși happy.

| paul123paul123 a răspuns:

Nu o face *** la Sfanta Biserica o sa ajungi in iad

| pusculitameastiicaensaltealabunica a răspuns:

Be who you are