| UnAltUserIndragostit a întrebat:

Sunt si eu putin nelamurit, si as vrea sa stiu daca ati putea sa ma ajutati.Deci,sa incep
Eu am 16 ani, iar iubita mea 15 ani.Ne cunoastem de mult timp, dar suntem impreuna doar de o luna.La inceput totul a fost OK,pana cand eu i-am lasat,in gluma, un comentariu la o poza pe Facebook, i-am scris:"Ce vrajeala". Atunci s-a suparat si a zis ca nu mai vrea sa fim impreuna.Am lasat-o, iar a doua zi m-a sunat sa ne intalnim.Ne-am intalnit,iar eu am intrebat-o de ce a vrut asta,iar ea a spus:"Pentru ca vreau sa ne impacam.".Ne-am impacat, dar nu a mai fost ca la inceput, era putin mai rece cu mine. Dupa vreo 2 zile a fost totul ca la inceput, spre surprinderea mea.Ieri,pe 29 iunie,a fost ziua ei de nume, iar eu am intrebat-o daca vrea sa ne intalnim, iar ea a zis ca ma suna ea.Cand m-a sunat, eu eram plecat dupa flori, si i-am zis ca ma doare burta.Ma gandeam sa ii fac o surpriza.Cand m-am intors,i-am scris pe Facebook,pe WhatsApp,am sunat-o, i-am dat mesaj, dar nimic.Am lasat florile acasa, si m-am dus pe afara.Am sunat-o si a raspuns.Mi-a zis ca eu nu am vrut sa ma intalnesc cu ea si din astea, iar eu i-am spus atunci ca am fost sa ii cumpar flori si am intrebat-o daca vrea sa ne intalnim, iar ea a zis ca da.Cand m-am dus acasa dupa flori, nu mai era nimeni, iar eu nu aveam cheie.Am plecat asa catre ea, iar cand am ajuns i-am explicat...Credeam ca a inteles, dar cand am ajuns acasa a zis sa fac poza la flori si sa i-o trimit.Eu nu am acceptat,pentru ca ma gandeam ca stric surpriza,iar apoi ea a inceput sa zica ca degeaba ne atragem fizic,daca nu ne potrvim si din astea.I-am facut poza si i-am trimis-o, iar de atunci mi-a zis:"Noapte buna!".Azi am intrebat-o daca vrea sa ne intalnim sa ii dau florile, iar ea a zis ca nu prea are chef.Si mai e o chestie, eu cred ca ea ma cam ia de prost...Asta simt.Si nici nu are incredere in mine.Nu stiu ce sa fac, sa pun capat relatiei si sa ramanem prieteni, sau sa vad cum decurg lucrurile in timp.
Sper ca nu v-am plictisit...Multumesc anticipat!
PS:Funda pentru cel mai bun raspuns big grin

Răspuns Câştigător
| Crisk a răspuns:

Mai bine ar fi sa va intilniti si sa vorbiti deschis, apoi decizi singur!
Tot ce se intimpla se intimpla cu un motiv oarecare.
Poate te face sa crezi ca nu are incredere in tine deoarece simte ca nu o mai iubesti la fel sau mai stiu eu ce!
Cel mai bine ar fi sa vorbiti singuri!
Mereu ascultai pe toti ce sfaturi iti dau, dar mereu fa cum crezi tu ca e bine.Omul din greseli invata!

| UnAltUserIndragostit explică (pentru Crisk):

Iti multumesc! Chiar asta am facut si ne-am dat seama ca am gresit amandoi.Noi doi chiar ne iubim foarte mult, dar am gresit la unele faze.Acum totul este bine, iti multumesc.

| UnAltUserIndragostit explică (pentru Crisk):

Iti multumesc, chiar asta am facut.Noi doi ne iubim foarte mult, dar am gresit la unele faze.Acum totul este bine, iti multumesc de sfat big grin

| Crisk a răspuns (pentru UnAltUserIndragostit):

Pai nu-i pentru ce, bine ca-i bine!
Uneori trebuie lasi orgoliul si sa iti asculti inima!

5 răspunsuri:
| Dyony01 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa termini relatia. Nu are rost daca ea nu are incredere in tine si te mai ia si de prost. Frumos gestul cu florile, pacat ca ea nu a stiut sa aprecieze.

| neutrino a răspuns:

Voi doi nu puteti fi iubiti, dar amici puteti fi.