| Ch3ls3a91 a întrebat:

sunt sigure Contracept M? Vreau să știu ce șanse sunt sa rămâi gravidă daca le folosesc?
Funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se apreciaza ca in realitate eficacitatea teoretica a ovulelor spermicide Pharmatex si Contracept M, se situeaza undeva intre 80 -92%, in cazul in care actul sexual este intretinut in perioada fertila reala, adica in zilele din imediata apropiere a ovulatiei si daca la terminarea actului sexual intreaga cantitate de sperma este ejaculata in vagin.
Insa eficacitatea metodei creste foarte mult si se apropie de cel oferit de prezervativ fiindca poate sa ajunga la cca. 95-97%, in cazul in care la terminarea actului sexual, sperma NU este ejaculata in vagin, Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Sunt sigure 100% daca sunt insotite de lipsa actului sexual

| mastadont a răspuns:

Sunt destul de sigure după părerea mea, eu și prietena mea le folosim de circa un an deja și încă nu s-a întâmplat nimic. Citește prospectul cu atenție și să nu folosești nici tu nici iubitul săpun înainte sau după actul sexual cu măcar o oră pentru că produsele pe bază de săpun distrug substanța activă din acea pastilă și spermatozoizii vor avea cale liberă.