| anonim_4396 a întrebat:

happy Tocmai am început liceul şi stau în bancă cu un băiat foarte tăcut... Nu îmi vorbeşte deloc, deşi cu restul fetelor din clasă. până şi cu cea mai puţin drăguţă vorbeşte. In timpul orelor nu scoate niciun sunet. Am încercat până la urmă şi am reuşit sa vorbesc puţin cu el. Ieri când am intrat in clasă s-a aşezat lângă mine. şi după şcoală am mers să mă plimb cu nişte colegi printre care era şi el. Restul au mers cu troleul iar eu trebuia să merg cu metroul deci mai aveam ceva de mers. şi am fost foarte surprinsă să il aud ca vine să mă conducă până la metrou. Pe drum am incercat să vorbesc puţin cu el şi mi se părea degajat in prezenţa mea. doar a mea!. Problema este că astăzi când a auns la şcoala, s-a pus lângă mine. dar nu a vorbit nimic. nici macar bună straight face Ce părere aveţi de situaţia mea? Am greşit eu cu ceva? Aş vrea să ma împrietenesc cu el. şi după mai vedem >:"hee hee E drăguţ. dar cam timid... sad Dau fundă! :* [ scuzati categoria, dar este mai accesată ]

Răspuns Câştigător
| Maya2014 a răspuns:

Eh,don't worry.
Nu stiu de ce am impresia ca e unul din tipii aceaia care nu au curajul de a scoate o vorba in preajma fetei pe care o plac.Eu zic sa iei tu initiativa, sa-l intrebi care e motivul pentru care nu vorbeste cu tine.Din moment ce te-a condus la metrou cu siguranta exista niste mici fluturasi care zburdahee hee
Rabdare, rabdare dar totusi incearca sa afli de ce nu vorbeste cu tine si daca el personal nu-ti va da un raspuns concret,"corupe" una din colegele tale sa il intrebe, asa, nu ca ar interesa-o.winking
Succes!

5 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

Si daca ti-ar baga cineva scobitori in ochi tot ar trebui sa vezi ca baiatului asta ii place de tine happy Timiditatea e problema lui, e genul care nu vrea sa se dea in spectacol pe langa tine in clasa ca sa nu faca colegii glume proaste. Daca si tu simti ceva pentru el fa primul pas, lui ii este prea frica si n-o sa faca nicio miscare de frica sa nu il refuzi. Nu il baga in friendzone, incearca sa te apropii de el mai mult si da-i o sansa happy

| val31989 a răspuns:

Salut,iti spun ideea simpla si cuărinzatoarehappy
baiatul te place!
Fiindca cind baietii plac o fata e sint foarte timizi, iar cind fetele sint indragostite sint mult mai indraznete.
Fundita?sad

| RalucaPuca a răspuns:

Pai, probabil ca si el te place. Daca nu vorbeste in timpul orelor, probabil il pasioneaza materia/materiile respective si vrea sa auda ce se preda sau despre ce se discuta. Si daca e prea timid, iar tu nu esti, incearca sa porti cat mai multe conversatii cu el poate si unele banale, pentru a va cunoaste mai bine si pentru a avea incredere in tine. Si desigur, fii tu insati pentru ca asta este foarte important iar prea multe persoane din Romania care au incredere in sine si nu sunt false, nu prea exista. happy Si..Succes anul asta.

| Alinaaa17 a răspuns:

Rabdare draga mea, rabdarehee hee cu timpul o sa va cunoasteti mai bine si o sa vorbeasca cu tine. Ar fi bine sa-l intrebi tu, ce are, de ce nu vorbeste cu tine si poate asa ai sa primesti un raspuns. Sper ca te-am ajutat :*

| cecil59 a răspuns:

Tu nu gresesti cu nimic, dar poate el doreste sa iti spuna ceva si nu are curajul de a o face, asteapta... poate sa va intampla ceva pana la urmabatting eyelashes