| JonD a întrebat:

Salut Pretenasii! Deci cum ziceam in restul intrebarilor mele ca imi place de o fata, cum sa intru in gasca lor...etc.Deci gasca aia s-a cam destramat si acum ea sta numai cu o fata si o vad cam rar de atunci.Acum am doua chestii pe care le pot incerca : 1.Sa intru in gasca ei imprietenindu-ma cu baietii aia carora le am id,dar cum?[Metionez ca amandoi fac muzica,unul dintre ei dubstep si unul hip-hop] am incercat sa vorbesc cu cel ce face dubstep,am facut si eu cateva melodii,dar nu prea a mers imprieteneala, apoi cu cel cu hip-hop-ul nu prea am vorbit, si eu scriu melodii, dar nu prea am voce sa le cant.Si ar fi o posibilitate sa ma imprietenesc cu unul din baieti si apoi sa sar la o prietena de-a ei, apoi la ea.In fine 2.Sa ma imprietenesc direct cu ea, dar nu stiu cum, si nu vreau sa dau prea multe detalii ca o plac pana nu ajung intr-un punct sigur, si apoi vad eu cand zic.Ar fi o posibilitatea sa ma imprietenesc cu unul din acei baieti,dar cum am mai zis am incercat cu cel ce face dubstep si nu a mers, am sa incerc cu cel ce face hip-hop Sfaturi va rog. Multumesc!

12 răspunsuri:
| a răspuns:

Hey! Cred ca din cele doua modalitati ale tale, cea mai potrivita este cea de-a doua! Este mult mai simplu, din punctul meu de vedere! Cand o mai vezi, du-te repede la ea, intreab-o ce mai face, si poate din vorba in vorba o intrebi de ce s-au cam indepartat ea cu prietena ei de acei baieti. Dupa ce iti raspunde, o intrebi in asa fel incat sa para ca e o intrebare in gluma... daca te primeste si pe tine in 'gasca' eihee hee. Este posibil (50 %) sa zica ca da, razandhee hee...
A doua oara cand va intalniti, din vorba in vorba, ii poti cere numarul de telefon (prietenii cei mai buni petrec mult timp vorbind la telefon)winking, cu scuza, ca daca vei avea vreodata nevoie de ceva, sau ea daca va avea nevoie de ceva, sa va sunati si sa rezolvati problema (normal ca si tu ii dai numarul tau). Zilele urmatoare, o poti suna si o poti intreba cum are programul (pe ziua respectiva), si daca are timp sa iasa. Daca da, invit-o pe ea si amica ei undeva, la un suc, prin mall la plimbare, ceva! Daca refuza/ e ocupata, incearca sa te intalnesti cu amica ei, si incearca sa afli cat mai multe despre ea (draguta ta), si gusturile eihee hee. Roaga-i prietena sa nu ii spuna nimic! Cu timpul o sa te imprietenesti cu amandoua, o sa iesiti des, si tot asa, pana gasesti tu un moment in care sa dai lovitura de gratie! Dar mai intai insista sa va cunoasteti, sa vedeti ce aveti in comun, daca are iubit, daca iti place cu adevarat, comportamentul si felul ei de a fi, incearca sa o intelegi, sa o sprijini, sa-i fi mereu alaturi, sa-i fi deschis si sincer, sa ii vorbesti frumos, etc. ...si daca si ea, cu trecerea timpului, sa dovada ca te place, spune-i si tu de sentimentele tale! Poate o sa ajungeti un cuplu!
Insa daca iti este doar si doar prietena, si o mai auzi vorbind de altul, mai bine e sa nu afle niciodata de sentimentele tale! Mai important e sa fi alaturi de ea, sa-i fi prieten, si mereu aproape happy!
Da-i dovada ca esti de incredere, ca ai o inima imensa, ca esti un prieten extraordinarhee hee! Incearca sa-i devii cel mai bun prieten! Impartiti lucruri, povesti, bucurii, suferinte. Arata-i ca e importanta pentru tine, ca iti pasa de ea, prin diferite moduri (ca de exemplu: cand iti este greu, ai anumite probleme, te duci la ea si o rogi sa te asculte si pe tine, spunandu-i ca ea este singura in care ai incredere, si dupa povestindu-i problema respectiva) happy.
Insa, din tot ce ti-am spus, cel mai greu e sa te imprietenesti cu ea (si cel mai important), deoarece restul va veni de la sine! Ca sa nu fie totusi 'asa greu', fi tu insati si incearca sa indepartezi rusinea si teama (ca 'Vai, daca nu merge?'). In regula? CURAJbatting eyelashes!
Eu sper din suflet sa iti mearga bine! De indata ce ii castigi prietenia si increderea, nu ii mai da drumul! Tine-o strans! Pastreaz-o bine! Este foare important!
Sper ca m-ai inteles, ca ti-am fost de ajutor, si ca-mi vei urma sfatul kiss! Numai bine! Succes kiss!
Funda? Bafta kiss

| SmilePleaseXoXo a răspuns:

Deci uite cum sa procedezi. Te vei intalnii cu ea din "intamplare" si o s-o imtrebi ce mai face. O intrebi dc s-a despartit grupul si ca iti pare foarte rau. Dupa aia ii spui ceva de gen" adica e trist. Te-am vazut in pauza si te distrai asa bine cu ei." si mai adaugi o gluma buna. Incerci sa o inveselesti si la sfarsit spui ceva de gen" uite trebuie sa plec, am ceva treaba la un prieten, dar asta e adresa mea de mess. Putem vorbi oricand. Nu suport sa vad fetele suparate!" ii ranjesti si pleci cu mainile in buzunar. Nu uita sa ii faci cu mana! Si veti borbi pe mess si o sa ii dai sfaturi pana cand dupa o saptamana de discutii ii spui ceva de gen fata in fata" cred ca te plac" si te uiti in ochii ei si dac nu se misca sau inchide ochii o saruti! Crede-ma o sa functioneze! Succes!

| JonD explică (pentru SmilePleaseXoXo):

Deci,fata asta e mai mare ca mine, nu mai e in scoala cu mine, si chiar nu stiu cum sa vorbesc cu ea, nu pot sa o opresc pe strada si sa ii zic toate astea.

| JonD explică (pentru SmilePleaseXoXo):

E mai complicat, nu am cum sa vorbesc cu ea...

| SmilePleaseXoXo a răspuns (pentru JonD):

Ba da! Ca niste vechi prieteni! Intr-un magazin, in oras, chiar si pe strada! Fi mai tupeist! Spui: hey cmf? Si deja incepe discutia! Fi mai indraznet! Fetelor le plac baietii care isi amintesc de ele!

| JonD explică (pentru SmilePleaseXoXo):

Uite cum sta treaba, noi nu am fost prieteni, nici nu stie ca exist macar, e o poveste mai lunga, nu pot sa o zic aici

| JonD explică (pentru SmilePleaseXoXo):

Daca imi poti da niste sfaturi/iti zic povestea si dupa imi dai niste sfaturi. Uite daca vrei sa ma ajuti baga id : chuppycracker@yahoo.com

| SmilePleaseXoXo a răspuns (pentru JonD):

Ok. Mi-ar face placere sa te ajut. Ne vom putea ajuta reciproc ca sa imi spui cum sa ma comport cu baietii, etc.

| aalleexxaannddrraazz a răspuns (pentru SmilePleaseXoXo):

Exact!

| aalleexxaannddrraazz a răspuns:

Nu mai incerca cu absolut nici un baiat! E o cale prea lunga si pana ajungi tu la ea prin prietenii din astea,"ti-o sufla altul". Vezi de ce e ea pasionata si cerei ajutorul in acea problema,sau cel mai bine vorbeste cu prietena ei, fara sa-ti fie rusine, lasa timiditatea, vorbeste cu prietena ei si aranjati sa iesiti in trei, pe undeva.Cu siguranta ele vor vorbi despre tine si daca au o parere buna vor accepta sa iesiti si mai apoi sa te apropii de ea.Asta e calea mai grea.Calea cea mai simpla este sa ii spui ei ce simti sau sa o inviti in oras, sau macar sa te imprietenesti direct.Astfel vei sti exact care ti-e locul, fetelor de plac baietii care stiu ce vor, crede-ma sunt fata si daca cineva ar vrea sa ajunga la mine prin cate prietenii si romane nu as face decat sa rad de el.Mult noroc si astept sa vad ce ai facut!

| JonD explică (pentru aalleexxaannddrraazz):

Pai sincer, am mai incercat, si sa zic asa mie ''frica'' sa ma duc la ea sa ii zic, ma pierd si nu pot sa ii vorbesc, cea mai simpla calle mi se pare sa intru in gasca ei si apoi sa ajung la ea.