| daniel456 a întrebat:

Trec in clasa a x-a si am 15 ani. Anul asta scolar a fost unu frumos, mi-am facut multi prieteni si am vazut cat de frumoasa e viata de licean :3. Am cunoscut o fata. care se intampla sa fie de fapt o colega de clasa tongue. In primele luni de scoala m-a placut ..si eu am placut-o. sincer acum cred ca o plac mai mult. Am procedat ca la carte. m-am bagat in vorba cu ea, am incercat sa aflu cat mai multe lucruri despre ea sperand ca voi avea o sansa. Intr-un final mi-am facut curaj si am intrebat-o daca ar vrea sa imi acorde o sansa dar ea m-a refuzat cu pretextul ca nu si-a uitat fostul prieten. Nu m-am dat batut atunci am incercat sa o invit in oras sa iesim sa ne plimbam sau la un suc sperand ca o sa se apropie de mine si poate imi va acorda o sansa. dar de fiecare data gasea un motiv sa nu vina sau o scuza desi ea accepta cand o intrebam. Si am continut sa o intreb, stiu ca nu a fost ok si ca am fost un fraier dar am crezut fiecare minciuna a ei. dupa toate astea am incetat sa mai vorbim. mi-am gasit o prietena cu care am stat 6 luni dar tot la acea fata ma gandeam. pana cand cel mai bun prieten al meu care se intelege bine cu ea mi-a spus ca ea tot se intereseaza de relatia mea. dupa 2 sapt acea relatie de 6 luni s-a terminat urat. din cauza altui baiat. in fine iar am inceput sa sper ca ea imi va acorda o sansa. dar nu a fost asa a continuat sa ma amanne / sau sa isi gaseasca o scuza... eu o plac prea mult... si nu stiu de ce? Am lasat-o sa isi bata joc de mine? Voi ce parere aveti? Ma puteti ajuta cumva? Apreciez orice parere.Dau funda! Ps : Imi pare rau daca nu m-am exprimat cum trebuie sau am greseli de ortografie.

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu-si bate joc de tine, ea nu te place, te-a refuzat politicos si-si vede de viata ei.

| DeeaV a răspuns:

Iti recomand sa iti vezi de viata ta si sa nu te blochezi pe fata asta. Iti mananca timp, stress si fericire.

| fataciocolata a răspuns:

Daca e timida in preajma ta, te place. Poate ii este rusine sa aceepte, poate parintii ei nu o lasa sa fie cu tine.Cel mai bine, intreab-o ce zic parintii ei despre relatia voastra si asapoate iti va zice adevarul.

| Waffen18 a răspuns:

Pai Bo$$, poarta o discutie concreta cu ea : " Bai fimeii, vrei sa iesi cu mine sau nu? Ca sa stiu ce fac " Eu nu inteleg un lucru, daca te place, de ce nu accepta? Poate ca-i mai timida, cu siguranta asta e!

| daniel456 explică (pentru Waffen18):

Ea se preface ca nu exist. si cand o i-au la vorba e cu totul alta fata. poate e draguta cu mine intentionat.mi-a spus ca e timida. mi-a spus ca are emotii in preajma mea. nu stiu ce sa cred din vorbele ei de fiecare data spune altceva si nu imi inspira incredera dar eu tot o plac si ma gandes c la ea mai tot timpul sad

| Waffen18 a răspuns (pentru daniel456):

Daca are emotii in preajma ta e clar ca te place, treci la fapte, sarut-o

| daniel456 explică (pentru Waffen18):

Si daca ma place, de ce ma ignora? ea nu e o fire timida, e foarte prietenoasa ...se intelege bine cu toata clasa. dar pe mine ma ignora!?

| Klauu2014 a răspuns:

Dupa parerea mea, TE PLACE, dar nu stie cum sa arate si asta, probabil are unele probleme cu parintii? Sau inca nu o lasa in pace iubitul si tot o intreaba ce mai face. sau poate chiar iti spune adevarul: Nu il poate uita.
De obicei cand o fata a iubit un baiat ft mult, si s'au despartit si ea nu il poate uita... cam asa se intampla... :/.

| daniel456 explică (pentru Klauu2014):

Stiu doar ca tatal ei lucreaza in strainatate. si fostul e intr-o relatie

| Klauu2014 a răspuns (pentru daniel456):

Incearca sa vezi daca e timitda in preajma ta... incearca sa observi comportamentul ei obisnuit si comportametul ei cand e cu tine. iti vei da seama.