| daniel456 a întrebat:

Trec in clasa a x-a si am 15 ani. Anul asta scolar a fost unu frumos, mi-am facut multi prieteni si am vazut cat de frumoasa e viata de licean :3. Am cunoscut o fata. care se intampla sa fie de fapt o colega de clasa tongue. In primele luni de scoala m-a placut ..si eu am placut-o. sincer acum cred ca o plac mai mult. Am procedat ca la carte. m-am bagat in vorba cu ea, am incercat sa aflu cat mai multe lucruri despre ea sperand ca voi avea o sansa. Intr-un final mi-am facut curaj si am intrebat-o daca ar vrea sa imi acorde o sansa dar ea m-a refuzat cu pretextul ca nu si-a uitat fostul prieten. Nu m-am dat batut atunci am incercat sa o invit in oras sa iesim sa ne plimbam sau la un suc sperand ca o sa se apropie de mine si poate imi va acorda o sansa. dar de fiecare data gasea un motiv sa nu vina sau o scuza desi ea accepta cand o intrebam. Si am continut sa o intreb, stiu ca nu a fost ok si ca am fost un fraier dar am crezut fiecare minciuna a ei. dupa toate astea am incetat sa mai vorbim. mi-am gasit o prietena cu care am stat 6 luni dar tot la acea fata ma gandeam. pana cand cel mai bun prieten al meu care se intelege bine cu ea mi-a spus ca ea tot se intereseaza de relatia mea. dupa 2 sapt acea relatie de 6 luni s-a terminat urat. din cauza altui baiat. in fine iar am inceput sa sper ca ea imi va acorda o sansa. dar nu a fost asa a continuat sa ma amanne / sau sa isi gaseasca o scuza... eu o plac prea mult... si nu stiu de ce? Am lasat-o sa isi bata joc de mine? Voi ce parere aveti? Ma puteti ajuta cumva? Apreciez orice parere.Dau funda! Ps : Imi pare rau daca nu m-am exprimat cum trebuie sau am greseli de ortografie.

4 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Nu cred ca te place.
S-a interesat de relatia ta pentru ca asa sunt oamenii. Cand stii ca cineva te place si e la cheremul tau iti da o senzatie de putere. Daca acel cineva dintr-o data isi gaseste alt centru de interes te roade invidia si ciuda. Dovada sta in faptul ca desi te-ai despartit, ea tot nu a vrut.
Nu mai sta deloc dupa ea. Sincer. Iti pierzi timpul.

| Oana92 a răspuns:

Ori te place dar ii este teama, ori e o nesimtita sad

| daniel456 explică (pentru Oana92):

Am uitat sa precizez ca am intrebat-o de ce face asta si ea a spus ca are emotii. ne-am intalnit doar odata dar ea iesise atunci cu verisoara ei si m-a invitat si pe mine. deci nu a fost chiar o intalnire

| TeooQrr12 a răspuns:

Eu cred ca te place doar e ca timida si ii e teama. Trebuie sa continui sa speri pentru ca numai asa vei putea avea o sansa. Poate incearca sa te testeze, sa vada cat de interesat esti de ea.winking
Ce sa-ti zic, succes!:**
Fundita? puppy dog eyes