| malishka93 a întrebat:

..Va rog cit mai multe sfaturi! Sunt impreuna cu un baiat de 1 an jumate, in tot timpul asta am fost fericiti, am petrecut clipe minunate.De 4 luni eu sunt in Portugalia si sau inceput certuri din ce in ce mai dese, a inceput putin sa bea din cauza ca ii este foarte greu si vrea sa ma duc acasa.Imi propune sa ma duc acasa pe vreo luna sau 2 luni si nu stiu ce sa fac, sa las parintii si acest trai ca sa fiu cu dinsu sau sa mai rabdam putin? ce ma sfatuiti? fiind in locul meu ce ati face? ati risca sau nu? simt ca daca ma duc acasa voi fi din nou fericita.ne iubim si am mai trecut prin multe impreuna, ambii avem 18 ani! Eu in Portugalia oricind pot sa ma reintork deoarece am dokumente legale, si parintii nu prea sunt de acord sa plec in tara mea dar totusi nici nu nu zic! dar totusi sa plec sau nu? sunt foarte confuza!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Byankaa66 a răspuns:

Sti, si rabdarea lui are o limita, te va astepta dar nu se stie pana cand. Eu zic sa mergi la el, e pacat sa dai cu picioru la rel daca va iubiti. Vino in tara, petrece mai mult timp cu el si apoi incearca sa-l convingi sa plece cu tine la parintii tai, poate va fi mai bine asa

| kataking12 a răspuns:

Vino si tu vreo 2-3 luni in Romania... si mai vb si tu... cu el.