| malishka93 a întrebat:

BUNA TPU...Va rog cit mai multe sfaturi! Sunt impreuna cu un baiat de 1 an jumate, in tot timpul asta am fost fericiti, am petrecut clipe minunate.De 4 luni eu sunt in Portugalia, au inceput certuri din ce in ce mai dese, a inceput putin sa bea din cauza ca ii este foarte greu si vrea sa ma duc acasa.Imi propune sa ma duc acasa pe vreo luna sau 2 luni si nu stiu ce sa fac, sa las parintii si acest trai ca sa fiu cu dinsu sau sa mai rabdam putin? ce ma sfatuiti? fiind in locul meu ce ati face? ati risca sau nu? simt ca daca ma duc acasa voi fi din nou fericita.ne iubim si am mai trecut prin multe impreuna, ambii avem 18 ani! Eu in Portugalia oricind pot sa ma reintork deoarece am dokumente legale, si parintii nu prea sunt de acord sa plec in tara mea dar totusi nici nu nu zic! dar totusi sa plec sau nu? sunt foarte confuza!

2 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,trebuie sa te gandesti bine la acest lucru.TOtusi,daca ai o relatie serioasa cu acest baiat si va iubiti asa mult, eu zic ca dragostea poate invinge distanta, ma gandesc ca va este greu unul fara altul si poti sa vi in tara 1-2 luni,apoi sa te intorci,sau sa mearga el la tine daca poate. Daca iti doresti cu adevarat sa te intorci,sa va vedeti,fa-o, ca doar poti sa te intorci inapoi, nu ramai definitiv in tara.

| albastrualb77 a răspuns:

Eu una zic sa faci ce consideri tu ca e bine pentru tine, mai ales daca parintii sunt de partea ta, atunci e si mai bine, sper sa iei decizia care trebuie sa ai o zi frumoasa, pa.