| malishka93 a întrebat:

..Va rog cit mai multe opinii, sfaturi! Sunt impreuna cu un baiat de 1 an jumate, in tot timpul asta am fost fericiti, am petrecut clipe minunate.De 4 luni eu sunt in Portugalia si sau inceput certuri din ce in ce mai dese, a inceput putin sa bea din cauza ca ii este foarte greu si vrea sa ma duc acasa.Imi propune sa ma duc acasa pe vreo luna sau 2 luni si nu stiu ce sa fac, sa las parintii si acest trai ca sa fiu cu dinsu sau sa mai rabdam putin? ce ma sfatuiti? fiind in locul meu ce ati face? ati risca sau nu? simt ca daca ma duc acasa voi fi din nou fericita.ne iubim si am mai trecut prin multe impreuna, ambii avem 18 ani! Eu in Portugalia oricind pot sa ma reintork deoarece am dokumente legale, si parintii nu prea sunt de acord sa plec in tara mea dar totusi nici nu nu zic! dar totusi sa plec sau nu? sunt foarte confuza!

3 răspunsuri:
| bsb a răspuns:

Of doamne

| nustiucenumesapun a răspuns:

Daca te intorci in tara sigur va trebui sa te muti cu el. totusi ai doar 18 ani, trebuie sa te distrezi, nu sa stai si sa faci toate in casa.
incearca daca ai posibilitatea sa il faci sa vina el in portugalia.cred ca va va fi mai bine la amandoi.mai ales ca sunt si parintii tai acolo. incearca sa nu iti para rau mai in colo de decizia pe care ai luat-o acu. happy

| mQriana a răspuns:

Buna! Pai daca crezi ca merita sa mergi, du-tehappy
Mai ales daca tine'ti unul la celalalt si va intelegeti bine.
si daca sunt de acord ai tai si mai binetongue
poate'l convingi sa mearga cu tine in Portugalia.tongue