| Bogdan2111s a întrebat:

vorbesc cu o fata de aproape 2 ani la inceput eram prieteni si cu timpul ne.am apropiat din ce in ce mai mult vorbeam multe lucruri cu ea chiar voiam ca peste o luna sa se mute la mine. Ideea este ca de aproximativ o saptamana imi raspunde greu la mesaje uneori trece chiar si o zi, uneori se poarta doar ca o simpla prietena alte ori ca iubita chiar nu stiu ce sa fac sad mereu sunt alaturi de ea si ii ascult problemele de multe ori am fost de acord cu ea doar din cauza sa nu ma cert, faza e ca nici nu pot sa ma intalnesc prea des cu ea deoarece e destula distanta intre noi... sad dar nu asta ar trebui sa fie problema cum a mers pana acum asa ar fi trebuit sa mearga in continuare.

Răspuns Câştigător
| anss23 a răspuns:

Te cred, se vede ca tii la ea foarte mult. Tu o cunosti cel mai bine si numai tu poti afla exact de ce s-a distantat asa. daca vrei un sfat, chiar daca ti-e greu, incearca pentru un timp sa ii lasi putin spatiu, daca vezi ca raspunde greu, asteapta si tu mai mult timp pana sa ii raspunzi, eventual incearca sa o faci geloasa si vezi cum reactioneaza.

6 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Probabil e nehotarata si nici ea nu stie inca daca te vede ca pe iubitul ei sau doar ca pe un prieten bun. Sau poate nu e pregatita inca sa se implice complet intr-o relatie.

| Bogdan2111s explică (pentru anss23):

Cred ca asa e este. dar chiar nu stiu ce sa fac daca nu vorbesc mai mult de 2 zile cu ea mi se face dor sad sau cand intru pe Facebook si mai dau de o poza cu ea ma intristez instant. am incercat sa vorbesc si cu alte fete dar nu pot o am numai pe ea in cap crying.

| Bogdan2111s explică (pentru anss23):

O sa incerc si asa. iti multumesc ca mi-ai acordat din timpul tau. O seara placuta! big grin

| anss23 a răspuns (pentru Bogdan2111s):

Sper ca ti-am fost de ajutor si iti multumesc pentru fundiţă!

| anss23 a răspuns (pentru Bogdan2111s):

Te cred, se vede ca tii la ea foarte mult. Tu o cunosti cel mai bine si numai tu poti afla exact de ce s-a distantat asa. daca vrei un sfat, chiar daca ti-e greu, incearca pentru un timp sa ii lasi putin spatiu, daca vezi ca raspunde greu, asteapta si tu mai mult timp pana sa ii raspunzi, eventual incearca sa o faci geloasa si vezi cum reactioneaza.

| LexiEla a răspuns:

Invit.o sa iesiti ca sa petreceti timp impreuna. Las.o pe ea sa aleaga ziua. Distantarea poate e pentru ca are probleme in familie sau in viata de zi cu zi si daca nu ti le spune poate are nevoie de alta parere (stiind deja ce ai sa spui, ca doar va stiti de atata timp). Uneori iti induci si singur faptul ca se distanteaza deoarece tii prea mult la acea persoana. O sa vezi ca totul va fi iar normal.

| Bogdan2111s explică (pentru LexiEla):

Mersi pentru raspun pana la urma am incercat sa nu ii mai trimit mesaje sau sa o sun ca sa ii dau si ei un timp de gandire ei bine dupa 3 zile mi-a dat ea mesaj si se pare ca totul e in regula acum big grin big grin. Va multumesc inca o data pentru raspunsurile voastre :*