| mariuscdrz a întrebat:

Vorbesc cu o fata sau ma rog, încerc, pe Instagram. Faza este ca eu vorbesc cu ea de o zi. Ceea ce ma deranjeaza pe mine, este faptul ca ea raspunde greu, adica raspunde cam la 2-3 ore, in timp ce eu îi raspund instant. Faza este ca noi nici nu ne cunoaștem bine si eu as vrea sa o cam combin sau macar sa ne împrietenim, dar ma intreb si eu, cum as putea sa o combin sau sa ne împrietenim din moment ce de la primele mesaje deja raspunde foarte greu? Tin sa menționez ca nu sunt vreun urat cu spume si nici vreun prost. Adica daca eram vreun urat nici numai postam asta, ca era evident de ce nu-mi raspunde. Ma simt foarte frustrat din cauza asta mai ales ca in pozele de pe Instagram arata foarte bine. Eu ma simt foarte frustrat din cauza asta. Adica daca de la primele mesaje raspunde foarte greu, cum as putea sa o combin sau sa ajung intr-un punct important cu ea? Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Iti dai seama ca fata aia daca arata foarte bine primeste zeci de mesaje?
laughing
Plus ca nici nu te cunoaste, de ce ar trebui sa iti raspunda tie la secunda? laughing poate a raspuns din bun simt sa nu para figuranta, tu deja iti faci filme s-o combini laughing

53 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Asa fac multe.
Apropo daca raspunde greu nu ii da instant arata disperarea.
Acuma ce pot sa zic cauta alta intre timp, vorbeste cu 5 deodata si nu o sa iri mai para asa dw mult alea 2 ore

| OldSoul a răspuns:

Nu reprezinti o prioritate pentru ea, de asta iti raspunde si asa de tarziu.
Recomandarea mea e ca tu sa te schimbi si sa nu-i mai raspunzi la fel de repede.
Ba din contra, poti sa-i dai si seen de exemplu, si sa-i raspunzi peste cateva ore, sau poate a-2-a zi.
E primul tau contact cu ea, nu fa din asta o obsesie, nu fa din asta o prioritate, nu o fa nici sa se simta sufocata.
Cand ea iti raspunde instant, esti indreptatit sa ii raspunzi si tu la fel de repede.
Dar cand ea iti raspunde peste ore, inseamna ca cel putin, pe moment, are alte prioritati de la tine, iar mesajele tale o distrag.
Asadar, mai rarut cu mesajele, ca e mai bine asa in situatia data.

| mariuscdrz explică (pentru OldSoul):

Daca eu nu i-as raspunde este clar ca, conversatia ar lua sfarsit, ca mesaj sa dea ea, ciuciu...dar sunt si cam indragostit cu ea si nu pot fi asa de "indiferent" cu ea...

| mariuscdrz explică (pentru OldSoul):

Daca eu nu i-as raspunde este clar ca acea conversatie ar lua sfarsit, ca mesaj sa dea ea, ciuciu...dar sunt si cam indragostit cu ea si nu pot fi asa de "indiferent" cu ea...

| LoveSleep a răspuns:

Nu o presa. Dacă vezi că nu răspunde, mai las-o. Scrie-i altădată și tot așa până când prinzi un moment sau un subiect la care puteți vorbi mult și îți răspunde la timp. În 2020 dacă ești tipă și arăți mai bine decât un pom, ai minim 2 tipi cu care vorbești zilnic, nu trebuie să fie aceeasi. Iar când un alt tip îți dă mesaj, nu prea îți pasă, nu e ca și cum duci lipsă.

Tu trebuie să profiți de momentul ăla când o să-ți răspundă mai des, pentru că o să se întâmple la un moment dat, dacă știi ce să vorbești cu ea.

| EleanorJane a răspuns:

Asa am facut eu cand vorbeam cu unu'.Imi placea de el, dar nu am vrut sa ii arat ca vreau sa vorbesc cu ele, asa ca ii raspundeam dupa cateva ore, sau nu mai intram, sau eram activa cateva ore, dar nu ii citeam mesajul. Pana la urma, si el a inceput sa faca asa, tot eu m-am enervat, si i-am raspuns dupa doua zile.Si ce sa vezi! Mi-a dat seen.
Eu zic sa incerci. Poate are orgoliu ca mine, daca o fi vorba de orgoliu...
Eu nu vorbeam cu nimeni si tot nu ii raspundeam.
Incearca sa vorbesti cu ea, raspundei repede. Probabil te "testeaza".

| EleanorJane a răspuns (pentru EleanorJane):

Raspunde-i**

| OldSoul a răspuns (pentru mariuscdrz):

Ii raspunzi ziua urmatoare.
Daca ea nu iti raspunde in timp util, si cand iti raspunde, nu cred ca-ti da un raspuns tocmai adecvat, asa ca, daca conversatia nu duce nicaieri, mai bine o inchei tu, si o reiei in alta zi cu forte proaspete.

Asta ca idee, conteaza si ce ii zici, si cum ii zici.

| Eugen80 a răspuns:

Daca ai numarul ei, vorbeste direct si sincer, spune-i ca o placi mult si ca vrei sa va cunoasteti mai bine. Renunta la mesaje pana nu va vedeti live. Daca nu ai facut nimic cu mesajele pana acum, e clar ca nici de acum nu rezolvi nimic cu ele. De fapt mai mult o departezi pentru ca o stresezi!
Propune-ti sa ii acorzi atata atentie cat iti acorda si ea. Daca in max o sapt nu rezolvi, renunta de tot si nu-i mai spune nimic pentru ca e neserioasa asa cum sunt majoritatea la varsta ei si nu stie sa se comporte. Deocamdata tu esti singurul care sufera din asta si ei nu-i pasa.

| ionicabubulina112112 a răspuns:

Deci in primul rand daca i raspunzi imediat arata faptul ca esti disperat dupa pa****** iti adreseaza si ea intrebari sau doar tu?

| Endoryus a răspuns:

Nici nu stiu ce este mai penibil, intrebarea ta sau raspunsurile tristilor de mai sus. Se vede ca tipa nu da o ceapa degenarata pe existenta ta, deci te intreb eu pe tine acum, chiar s-au terminat fetele pe planeta asta? Sau esti disperat din ala care moare de ciuda ca una i-a scapat printre degete? Din cauza ta si a celor ca tine ( adica astia mai sus care au raspuns) penibilele alea de pe Facebook sau Instagram sau orice alta prostie de retea de "socializare" are impresia ca merge pe apa. Ar fi timpul sa iti comanzi o pereche de co@ie ( nu doar tie, si celor mai sus ) si sa treci la urmatoarea fata. Nu toate sunt niste piti plictisite de viata buna. Sunt multe care chiar ai ce vorbi cu ele, chestii interesante. Daca voi nu aveti ceva mai bun de facut decat de cronometrat timpul la care "trebuie sa raspundesti sa nu pareti disperati" sau timpul la care raspunde o fata, e clar ca aveti probleme grave la bostan si ar trebui sa va limitati la jocuri video.
Ps. De acum daca una iti da de inteles ca te evita, nu o mai baga in seama. Un barbat nu are maturitatea mentala a unui bleg de 15 ani, nu o sa stea niciodata dupa fundul unei fete/femei. La prima abatare, gata. Urmatoarea. Nu te mai injosi ca de aia exista cele ca ea care raspund dupa 8 ani. Stie ca poate face asta linistita ca, catelushu da din coada cand ii arunca un os. E exagerat de trista si penibila situatia asta.

| mariuscdrz explică (pentru ionicabubulina112112):

E o diferenta intre a fi îndrăgostit si a fi disperat dupa p**da...

| Drimmero a răspuns:

De ce iti bati capul? Toate femeile au vagin, next.

| mariuscdrz explică (pentru EleanorJane):

Nu e vorba de orgoliu. Poate mai mult e vorba ca are pe altcineva. Vorba colegului de mai sus. Daca o fata arata bine, are si foarte multe mesaje de la foarte multi baieti, deci nu duce lipsa fata.laughing))))

| mariuscdrz explică (pentru Drimmero):

Ce raspuns idiot ai dat. Daca unui baiat îi place de o fata, este logic ca baiatul ar fi disperat dupa fata aia de care îi place, si nu ar putea sa vorbească cu alta fata din momentul ce gandul îi este doar la fata aia sau ca toate fetele au vagin.Eu personal am chiar am foarte multe mesaje de la foarte multe fete, dar aici conteaza sa existe si chimie, daca fata m-ar placea, dar eu nu as placea-o, de ce as vorbi cu ea, adica probabil doar de plictiseala as vorbi cu ea...deci ar fi cam greu sa uiti o fata si sa "treci" la alta pe motiv ca toate au vagin...

| Drimmero a răspuns (pentru mariuscdrz):

Tu confunzi placutul cu disperarea, pari genul ala disperat fara coloana vertebrala!

| Adry05 a răspuns:

Păi tocma de aia își permite să-ți răspundă când vrea și când se plictisește că vede că tu îi răspunzi la secundă. probabil nici nu abordezi vreun subiect interesant. Dacă ai aborda un subiect interesant și din în când ai lăsa-o vreo oră sau ceva fără să-i răspunzi atunci ți-ar duce lipsa și ar reacționa mult mai repede să-ți răspundă. Eu când vă zic că nu merge cu „bună ce faci" nu mă crede nimeni

| Adry05 a răspuns (pentru Endoryus):

Sunt de acord cu tine în anumite privințe dar totodată cred că posibil să abordeze și fete normale numa că n-au ei nimic de spus și atunci nu atrag atenția. Eu nu-mi dau fițe, dacă văd că am cu cine, vorbesc cu drag, îmi place să cunosc oameni, da când văd toți plictisitorii și disperații care pun aceleași 5 întrebări pe care le primesc de oriunde normal că nu-mi trezesc niciun interes să mă mai implic într-o conversație. Nu zic, sunt și figurante grămadă pe care și să le iei cu-n subiect interesant tot se întorc cu fundu în sus, dar nu e numa vina fetelor ci și a modului multora de a aborda.

| LoveSleep a răspuns (pentru Endoryus):

Dacă evită toate fetele care sunt reci și nu par interesate la început, o să moară virgin. Dacă găsești o tipă super interesată de tine din prima, și nu e urâtă, dă-mi și mie numărul ei.

| mariuscdrz explică (pentru Adry05):

Eu am destule subiecte, nu sunt vreun mutulache sau vreun libidinos. Si ce subiecte de discutie ai putea avea cu o persoana care iti raspunde la 3 ore? Tu gândești cand scrii?

| Adry05 a răspuns (pentru mariuscdrz):

Zic foarte bine ce am zis, dar n-ai înțeles nimic de acolo. Dacă-mi sari mie în cap tot nu-ți răspunde aia mai repede pentru că nu-i trezești interes. LA unu plictisitor de care nu-mi pasă și eu îi răspund în 3h, altuia care e în stare să-mi atragă atenția îi răspund imediat dacă n-am treabă, sau îmi fac timp. Cel mai probabil așa e și ea, ori din procentu de fufe prea pline de ele. Dar și ălora poți să le atragi atenția dacă ai ieși din tipar.

| mariuscdrz explică (pentru LoveSleep):

Aici ai oarecum dreptate, dar doar ca eu nu sunt virgin, asta daca te-ai referit la mine si nici nu ma omor pe relatiile de pe retelele de socializare. Dar daca cunosti o fata frumoasa pe vreo retea de socializare, si vrei sa vorbesti cu ea, trebuie ca si ea sa fie interesata, eu personal am cunoscut fete pe retele de socializare cu care fie am ajuns in relatii cu ele, fie am ajuns buni prieteni, dar fetele acelea răspundeau foarte repede si aveau papagal si puteai sa dezbati subiecte de discutie cu ele. Daca toate fetele cu care vorbesti tu sunt acre si reci, imi dau seama ce interesate sunt fetele cu care tu vorbesti, de tine.

| mariuscdrz explică (pentru Adry05):

Cam cum ar putea sa-iti atraga tie un baiat atentia, din moment ce:
• va cunoasteti de o zi;
• raspunzi dupa 3 ore la mesajae;
Adica daca vorbesti cu cineva, nu neapărat ca vrei sa combini pe cineva, si daca ai vorbi cu un prieten, si acel prieten ti-ar rapsunde foarte greu, ti-ai pierde interesul si ce subiecte ai putea sa mai dezbati!?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Vorbești cu ea de o zi, calmează-te.

| Adry05 a răspuns (pentru mariuscdrz):

Când îmi vorbești cu atitudinea și tonu ăsta nici n-am de ce să te mai ajut. Baftă să te descurci singur atunci, dacă frumos nu știi să ceri.

| mariuscdrz explică (pentru Adry05):

Eu doar ti-am pus o intrebare...

| mariuscdrz explică (pentru supadeceapa):

Chiar si asa, de ce ai raspunde foarte greu, suntem in izolare toata tara, suntem inchisi in case unde avem acces la internet si stam toata ziua pe telefoane. Ce motiv ai avea de a raspunde greu?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru mariuscdrz):

Poate nu e o lobotomizată care stă lipită de telefon, poate are treabă, poate pari un disperat (asta mai mult ca sigur).

| mariuscdrz explică (pentru Adry05):

Scuze daca ti-am raspuns urat, dar la cati mistocari sunt aici care stiu doar sa jigneasca, te cam enervezi...

| Adry05 a răspuns (pentru mariuscdrz):

Știu, e plin, și genu ăla de atitudine am simțit-o și de la tine.