| rubitaaaforever a întrebat:

am incetat sa mai vorbesc cu un prieten din cauza ignorantei lui. Mi se parea ca nu imi acorda suficienta atentie si chiar nu o facea. Mereu eram pe locul 2, in orice desi el zicea ca nu e asa. Daca era cu prietenii lui eu nu existam sau se deranja sa imi spuna un "Ce faci?" dar nu mereu. Iar acum m-am saturat si nu mai vorbesc cu el. Mi-a trimis mesaj cu "cf?" i-am raspuns "Bine tu?" si mi-a zis "Bn". Evident chiar daca nu mai vorbesc cu el m-am gandit sa ii raspund din politete. Faza e ca ma tenteaza sa ii trimit mesaje si sa merg in locurile unde e el ca sa il vad. Dar nu vreau sa fac asta si nu stiu cum sa ma abtin!
Ce as putea sa fac?

4 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Buna, mi se pare exagerat din partea ta sa nu mai vorbesti cu un om doar pentru ca e prost.

| rubitaaaforever explică (pentru Kaℓi):

Nu e exagerat din partea mea, e obositor sa vezi ca cineva te trateaza cu indiferenta zilnic

| Kaℓi a răspuns (pentru rubitaaaforever):

Aha, am inteles.
"Din cauza ignorantei lui"... credeam ca e prost.

| WaterDrop a răspuns:

Un dus rece si sa-ti cauti alti prieteni.