| SoranaCatalina13 a întrebat:

deci,e vorba de un baiat de care imi place mult,i-am zis ca il plac si l-am intrebat daca vrea sa fim mai mult decat prieteni,si a zis ca trebuie sa ne cunoastem mai bine si alte chestii,dar ne cunoastem destul de bine straight face faza e ca nu stiu cum sa ma combin cu el,adica de la o vreme vorbim in fiecare seara prin mesaje,si cred ca am putea sa fim impreuna, am iesit chiar si in oras, deci cum as putea sa ma combin cu el?

Răspuns Câştigător
| Ryuuzuka a răspuns:

Mai,pai in primul rand daca el nu simte ca ar trebui sa fiti impreuna si iti cere ceva timp asculta-l.Nu este inca pe deplin convins.Nu trebuie sa-l fortezi sau sa-i amintesti in mod constant acest lucru, fiindca cine stie, poate mai mult ii vei plictisi si vei esua in scopul dorit.Asa ca mai bine iti cer sa ai rabdare.

7 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

N-ai cum.
Deci, nu te vrea! Da-i pace

| neutrino a răspuns:

Mai asteapta si tu putin, sa mai creasca si el.

| Vio_Violeta_1981 a răspuns:

Sorana răspunsul e clar. Tipul nu vrea nimic cu tine. Vrea doar prietenia ta ..Chestia cu "Trebuie sa ne cunoastem mai bine"o folosim de obicei noi femeile cand nu vrem ceva cu un tip happy
Sfatul meu este sa il uiti sa te respecti putin si sa treci peste ..Sunt alti baieti care cu siguranta ar face orice pentru a fi cu tine numai uitat-te in jurul tau happy

| SoranaCatalina13 explică (pentru Vio_Violeta_1981):

Vio,uite care e faza, eu il iubesc cum nu am mai iubit pe nimeni sad nu vreau sa il pierd in nici un caz...dar am auzit de la o prietena ca are o parere buna despre mine..acum nu stiu ce sa fac.

| Vio_Violeta_1981 a răspuns (pentru SoranaCatalina13):

Sorana o parere buna nu inseamna neaparat dragoste ..Eu nu zic ca nu il iubesti dar ai putin respect si orgoliu nu te coborî.Fal sa te vrea fara sa te rogi sau sa/i arati prea multe ..Nu uita ca intr/un cuplu intodeauna unul iubeste mai mult ca celalalt nu/i da de inteles asta. Putina siguranta de sine si putina indiferenta din partea ta nu strica :*. Apreciem mult mai mult persoanele cand suntem in pericol de a le pterde ..Succes iti doresc

| Alecx19 a răspuns:

Cred ca ii place de alta, imi pare rau, dar poti juca ultima carte si cred ca vei reusi. poate te considera putin cam plictisitoare si nu se incurca cu tine sfatul meu e sa il surprinzi! intalneste-te cu el intr-un loc mai privat putin, nu trebuie sa banuiasca nimic, cum ar fi o banca intr-un loc mai retras sau ceva de genu si pur si simplu punete in brate la el pune-i mainile pe fata si sarutal asa senzuat apoi spune-i ca il vrei sau ca iti place de el, vezi tu. cu mine asta ar functiona garantat cu conditia sa imi placa macar putin de tine!