| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa va cer si eu o parere!
O poveste destul de lunga. daca aveti timp sa o cititi si sa va dati cu parerea, mersi anticipat.
Ok..ne cunoastem de 5 ani ...cred ca stiam amandoi ce simtim unul pentru celalt dar nu a facut nimeni pasul..cred ca din cauza ca eram prea mici.Acum 1 am devenit iubiti..toate frumoase ca la inceputul fiecarei relatii, pana acum 5-6 luni cand ea numai avea timp de noi. vorbeam foarte putin si cand vorbeam mai mult ne certam, ea ma punea pe inv pe mess..lucru care ma deranja foarte tare..ma simteam un nimic.Am horatat sa ne despartim pentru ca asa nu se putea! Timp de 3 zile nu am vorbit, in zilele astea am realizat ca o iubesc prea mult si nu pot sta departe de ea, dar am aflat ca dupa 3 zile ea deja se impacase cu fostul, am simtit ca pica cerul pe mine cand am aflat asta.Nu am mai cautat-o sa vbim, am aruncat tot de la ea crezand ca o pot uita. Dupa 1-2 saptamani am apucat sa vorbim, ea imi reprosa ca de ce nu am cautat-o..pai cum puteam sa o caut cand eu stiam ca deja se impacase cu fostul? Mi-a spus ca stie ca a gresit si ca intrn fel el a profitat de situatie.I-am cerut sa se desparta de el si sa ne mai dam o sansa.dar nu a vrut.Mi-a spus ca nu vrea sa il faca sa sufere si sa o astept..nu am putut face asta.(tin sa precizez ca eu am mai asteptat-o odata pe ea sa se desparta de baiatul asta pentru a fii cu mine).Din momentul ala eu am incercat sa o evit..sa fiu indiferent cu ea.De atunci nu prea am mai vorbit..doar buna cf si atat.Acum s-a despartit de el si s-a intors la mine..imi spune ca ii pare rau, ca stie ca a gresit si ca daca o iubesc sa ne mai dam o sansa! Eu unul numai pot avea o relatie cu ea.m-am saturat sa fiu mereu "fraierul de rezerva", nu mai are cum sa fie ca la inceput..sau spus prea multe vorbe care inca dor.Cred ca eu am fost de vina ca am iubit-o prea mult.

9 răspunsuri:
| Vladuthz a răspuns:

Cat a durat prima ei relatie cu acel baiat atunci cand ai asteptat-o sa se desparta de el?

| motherf a răspuns (pentru Vladuthz):

1 an.dar in timpul asta imi spunea ca ma iubestehappy si sa o astept!

| Vladuthz a răspuns (pentru motherf):

Asta imi suna destul de....penal. In momentele voastre intime, avea momente cand iti arata caldura cu adevarat?

| Bubulin4ik a răspuns:

Foarte corect ai facut!
Aceasi situatie din pacate o am si eu acum cu prietenul meu, imi zice ca ma bag in suflet si nu-i dau libertate, de la o vreme a inceput sa vb cu fostasadsadsad am incercat sa ne desp dar nu pot fara el pe cind lui ii totunade mine:S Ai facut corect stai fara grija, nu te distruge ea nu merita! Bafta! Ai grija de tine si fii tare!kiss O sa treci si peste asta!

| BLeur a răspuns:

Salut!

Da da da da da, eşti fratele meu n-am ce spune. Şi eu am păţit aşa prietene, practic eram la fel ca tine. doar pentru ea avea ochi, la alta nu mă uitam. Pana mea, după ce se despărţea de unu, tot la mine venea exact ca la tine. Eu unul, i-am zis gata să nu mă mai caute, numai exist pentru ea.

Ea. practic, cum se spune i-a venit mintea la cap laughing. Adică în sensul că şi-a dat seama că a greşit şi că te vrea înapoi, numai că este prea târziu. Caută alta, sunt fete la greu, îţi vei găsii jumătatea big grin.
Succes şi ai grijă pe viitor! big grin

| Etiene a răspuns:

Cand alearga dupa 2 iepuri s-ar putea sa -l prinda pe al 3-lea.E grea despartirea dar nu e un capat de tara; mai sunt fete in Romania, neconsolate.

| simonafrumoasa a răspuns:

Fa doar ce iti spune inima

| Skumpete a răspuns:

Fatarnica fata

| xAndreeaLaura a răspuns:

Ai pierdut increderea in ea, oricum dupa parerea mea nu ai merita sa te "joace pe degete" adica acum vreau sa fiu cu tine, acum nu. Poate ca nu meriti asta pari un baiat super. Oricum bafta in continuare si capul sus.Gaseste o fata care sa te aprecieze si sa te merite!:*