| AMariA96 a întrebat:

Să incepem cu inceputul. Eu am o relație de 2 ani, chiar dacă in mom de față nu se mai poate numi așa. El e ft gelos și se comporta urat și pentru acest fapt noi am fost desp 3 săpt. In acest timp fiecare a avut cate o aventură, el chiar 2 ( ale lui presupunand si rel sexuale ) cand imi spunea că mă iub pe mine și să il iert că a fost un idiot și că numai face. Eu pot să spun că " in aventura mea " mi-am găsit sufletul pereche sad Chiar dacă știam că intre noi exista DISTANȚA. oh go on Cel mai mare dușman al dragostei. Ne-am intalnit doar de 3 ori, dar parcă il cunoșteam de o viață. El avusese decat o iubită pe care chiar o iubise cu adev, și mie imi spunea că ține la mine exact cum a ținut la ea... Chiar dacă mi se părea ciudat intr-un timp atat de scurt. Insă eu ii spuneam dacă cumva iți vei găsi pe cineva aproape să-mi spui, să nu aflu singură. ȘI BINEINTELES CĂ NU AȘA SA SI INTAMPLAT. Nu prea mai vorbeam așa des decat cand eu il sunam. Și să aflu intr-o zi de pe Fb " Intr-o relație cu X-uleasca. " Atunci, poate de furie m-am imp cu fostul meu, insă eu chiar nu il iubesc. Cand a aflat am intrat pe mess și parcă era gelos pentru că mi-a spus așa " Dc te-ai imp cu ălă că nu te merită " etc. Și știe că nu il mai iubesc, și comportamentul lui urat incă persistă. De cand am aflat că el are o altă rel, nu l-am mai căutat. M-am gand că așa ne va mai fi bine, insă eu mă gand non-stop la el, chiar dacă toate lucrurile imi amintesc de el. Și ieri mă sună. Un nr cunoscut, era el. " Ce mai faci, că nu am mai vbit deloc. " Și am vbit ce am vbit, insă imi inchide spunandu-mi " Ma sună gagicămea, vbim. " M-am simțiț crying( Și cam la o oră după i-am dat un msj. " Tu cmf că n-am apucat să vbim ". Dar nimic. Și cand am intrat pe mess, el a văzut că eram insă numai cand a ieșit, exact cand a ieșit mi-a spus " Lasă că răceala trece repede scumpi te :* nb ", eu avand la status " Răcită ". Și a ieșit, ca eu să nu ii mai spun nic. Dc face așa?! Oare simte ceva pentru mine? Ar fi bine CA EU SĂ II SPUN CE SIMT? Oare se poate ceva. Oare simte și el ceva?" Eu asta tind să cred, insă sincer nu știu sad Orcum cu cel care am stat 2 ani sigur nu il mai pot iubii. Nu știu, dar are un comportament demn de dispreț. Aștept sfaturi sincere. Vă rog. :* Mulțumesc celor care au avut răbdarea de a citi.

Răspuns Câştigător
| Micuţa a răspuns:

Bună Maria! Cu adevărat tristă, complicată povestea ta, dar eu cred că se poate rezolva. În primul rând ar trebui să te desparţi de băiatul cu care ai stat doi ani! Ştiu din propria experinţă că nu e o chestie prea plăcută să stai cu cineva care te dispreţuieşte, îţi vorbeşte urât şi nici nu îl iubeşti. Eu îţi sfătuiesc să îi spui acelui băiat că îţi place de el şi că îl înţelegi că are prietenă, dar să se găndească bine pentru că acum puteţi fii impreună, fericiţi, iar dacă el te refuză atunci cel mai bine va fi să îl uiţi chiar dacă va fi foarte greu! Mult succes dragă!