| ChangeYourLife a întrebat:

vreau sa va pun o intrebare as vrea sa imi fac un prieten dar nu stiu cum sunt cam timida multor baieti le plac de mine dar niciunul nu m-a intrebat vreo data daca vreau sa stau cu el va rog vreti sa imi spuneti cu ce gresesc

Răspuns Câştigător
| Alexiyaaaa a răspuns:

Nu gresesti cu nimic scumpa
Toata timiditatea aceasta va trece la un moment dat,si iti vei da seama ca nu ai nimic de pierdut,trebuie sa profiti de anii frumosi pe care ii ai, e cea mai frumoasa varsta.
Invinge orice teama, lasa-le pe toate la o parte si fii fata indrazneatalove struck
bafta...love struck

6 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Tu zici ca esti mai timida de fire, si baietii din jurul tau te plac, dar nici unul nu ti-a propus direct sau a facut aluzii cu privire la a fi cu tine.
Timiditatea este doar o caracteristica a ta, in fond tu nu gresesti nimic, doar ca nici un baiat nu e interesat in mod special de tine, adica.ce ai vrea tu? Sa roiasca toti in jurul tau. a?

| Silence_1239 a răspuns:

Daca cinstit te inteleg foarte bine.Eu tot sunt foarte timida si multi baieti ma plac dar nimeni nu imi zice sa fiu cu el.Deseori imi zic in gind "GAta ajunge cu timiditatea" nu deseori reusesc dar macar incerc, eu cred ca asta este temporar! Iar daca iti gasesti vreun baiat si la inceput mereu esti timida iar cu timpul asta va trece te vei obisnui cu el si nu te vei mai rusina atunci cind vei fi cu el)

sper ca te-am ajutat:*:*:*

| Roxyuy a răspuns:

Si eu am fost ca tine si pana la urma am gasit un baiat minunat,s-a meritat sa astept.Cel mai bine pentru tine ar fi sa alegi un baiat p care sa-l cunosti d mult timp,adica un vecin, coleg, etc.Iti trebuie un baiat rabdator, sa te ia incet. Ai rabdare ca va fi bine.

| Atechan a răspuns:

Tu nu gresesti cu nimic. uite niste tactici:1. alege tinta
2.aseaza-te langa el si incepeti sa discutati
3.Fii tu insuti(daca te va placea o va face pentru cine esti)
4. poti vb cu prietenele tale. mai aproape de el, incat sa te auda urmatoarele:"Cat as vrea un prieten" sau"offf. mi-ar placea sa ma invite oricine in oras, as accepta"
5.asteapta sa te invite; daca trece o saptamana in care va vedeti si nu o face invita-l chiar tu.
6.Grabeste-te! trebuie sa ai incredere in tine, altfel va fi prea tarziu, nu vei sti nici o data ce te asteapta dupa coltwinking multa bafta!
7.da-mi fundita happy

| ChangeYourLife explică:

Multumesc mult pentru sfaturi sper sa imi gasesc un prieten

| maryuck07 a răspuns:

Esti prea timida. Baietilor le plac fetele mai agresive (nu care sa ii bata). Incearca sa flirtezi. Iao usor ca daca exagerezi dupa accea ei vor crede ca esti obsedata