| pisikutza20 a întrebat:

vreau si eu sa postez o intrebare, eu am 18 ani si prietenul meu are 24, as vrea sa-mi incep viata sexuala dar mii cam frica nu stiu de ce, ma tem de faptul ca ma va durea si chestii din acestea, ce ideii imi dati voi? vreau ca sa-mi dati pareri cum a fost la voi prima data, merci mult dau fundita cel ce va raspunde sincer

9 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

E normal să-ţi fie frică dar nu fă pasul asta până când nu eşti complet convinsă că e ceea ce vrei. Durerea depinde, te va durea dar nu e ceva wow. Încearcă să fi cât mai relaxată şi va fi ok totul. Să vă protejaţi! Baftă!

| GuessWho_8607 a răspuns:

Ai 18 ani si esti virgina? Waaaw, esti o eroina...Bravo tie!

| Dydy_7659 a răspuns:

Mai degeaba iti povestesc eu pentru ca va fi cu totul diferit. Depinde forte mult de la persoana la persoana. Poate sa nu te doara de loc sau fosrte putin. Uite eu cunosc prietene care nu lea durut de loc dar le-a curs sange in schimb mie nu mi-a curs sage dar m-a durut groasnic. Asa ca nu tb sa te iei dupa unu si altul Foarte important Foloseste Lubrifiant asta te va ajuta mai mult pe tine pentru ca va aluneca mai bine si nu te va durea. Si nu va grabiti preludiul cat mai lung eventual bea un pahar de vin rosu happy nu fi crispata, incordata. Bafta

| pisikutza20 explică:

Merci mult, da de protejat numaidecit va trebui

| pisikutza20 explică:

Dar noi in luna noembrie ne casatorim...si se poate de asteptat pina atunci ca va fi mai frumos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 19 ani si sunt virgina prietenul meu are 21 si nuam de gand sa mi incep viata sexuala te sfatuiesk si pe u la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa astepti pana la casatorie (o sa-ti para rau ca ti vei pierde inocenta pe care ai avut-o inainte) stiu asta din proprie experienta!

| dragonulcraiovean a răspuns:

Sfatukl unui baiat pastrazate "pura" si no face ca s-ar putea so regreti odata nu e bine si nici crestin s-o faci ca acest lucru se face doar impreuna cu barbatul cu care te-ai maritat/insurat

| rasfatzatarox a răspuns:

Felicitari! eu zic sa mai astepti, mai incolo o sa iti para rau, dar asa sti ca esti curata si esti pura,, mai bine mai astepti parerea mea.