| Mada2207 a întrebat:

Am sunt cu prietenul meu de un an jumatate si vreau sa imi incep viata sexuala cu el, intrebarea mea este cum va fi prima oara? Va durea? Va curge sange? Si daca doare, cat de mare e durerea? Dati-mi voi mai multe detalii va rog!☺

Răspuns Câştigător
| NicoletaSimina a răspuns:

Draga mea, prima ta experienta nu prea va fi una placuta.Se poate intampla sa-ti curga sange la primul contact, sau nu.Se poate intampla sa ai un himen elastic si sa se rupa dupa cateva contacte sexuale.Stai linistita si nu te impacienta, durerea poate fi suportabila in cazul unor fete.In cazul altor fete, durerea poate fi mai mare.Preludiul trebuie sa dureze mai mult si acesta este primul lucru pe care trebuie sa-l faceti inainte sa desfasurati actul intim.Partenerul trebuie sa fie mai atent si sa nu se grabeasca, sa nu fie dur. Daca te va durea, luati o pauza, apoi reincercati.Pe parcurs ce veti continua sa faceti dragoste, nu vei simti numai durere, vei simti si placere in acelasi timp.Secretul este sa nu va grabiti.De asemenea, nu uiti sa o faceti protejat ca sa va puteti feri de o eventuala sarcina.In cazul in care iti va curge sange,sa stai linistita,iti vor curge doar cateva picaturi,nicidecum cat o galeata. laughing Dupa ce ati savarsit actul intim,trebuie sa faceti o pauza macar o saptamana, pentru ca locul sa se regenereze si asa nu vei mai avea dureri mari la urmatoarele partide de amor. Tine minte, dureri vei avea la primele contacte, dar pe parcurs ce organismul tau se va obisnui, vei scapa de dureri complet! Sper ca te-am ajutat!

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cati ani ai?

| corbulalbrosu a răspuns:

Atat sexul de dezvirginare cat si cele imediat urmatoare, ofera mai degraba un sentiment de cazna/supliciu, de suferinta fizica, o stare de incordare/ingijorare, si nicidecum de placere si cu atat mai putin de satisfactia oferita de un sex de calitate. Poate fi cea mai groaznica si neplacuta amintire din viata unora. In mod absolut sigur dezvirginarea va fi dureroasa, care ar putea fi chiar insuportabila prima data si din acest motiv prima incercare de dezvirginare sa nu reuseasca si sa fie nevoie sa fie reluata dupa o anumita perioada de timp. Sangerarea se poate produce, dar la fel de bine sa lipseasca cu desavarsire, fiindca acest lucru depinde de gradul de vascularizare a pielitei himenale. De asemenea depinde si de gradul de umezire a vaginului care se poate obtine/reusi doar in urma efectuarii unui preludiu cat mai lung si realizat cu multa tandrete si "profesionalism" Iti doresc sa ai parte de o dezvirginare cat mai usoara si cat mai putin dureroasa. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Faceti sex si vei afla raspunsul la fiecare intrebare care ai pus-o.

| GoldenZenith a răspuns:

Buna!
Prima experienta sexuala difera de la om la om. La unele fete doare, la altele nu. La unele curge sange, la altele nu. Depinde de preludiu, de partener, de cat de ingust e vaginul tau, de cat de elastic este himenul tau, de "dimensiunile" partenerului etc.
Nu ai de ce sa iti faci griji, lasa totul sa vina de la sine. Si sa nu uiti protectia happy

| MiruD a răspuns:

Detaliile le vei afla atunci. Fiecare femeie simte altfel. Depinde si de cât de grijuliu este bărbatul de lângă tine.
Evident ca vor fi cateva dureri si ceva sangerare. Dar nu te speria. Nu va fi capat de lume.Singura solutie ca sa nu mai ai dureri, trebuie sa ezersezi, ca vaginul tau să se poata dilata. Iubiti-va mult. happy

| OMFGConrad a răspuns:

Cum au spus și ceilalți, numai idiotul de "tudorhit", prima experiență sexuală este diferită de la om la om. Poate va durea, poate va curge puțin sânge sau poate nu se va întâmpla nimic din toate astea dacă aveți grijă unul la celălalt (Preludiul cât mai lung, locul și timpul să nu vă streseze și poziția ta este foarte importantă, cea mai indicată pentru dezvirginare este cea a misionarului doar că sub fund să-ți pui o pernă, nu prea mare, astfel încât penetrarea să fie cât mai lină).

| tudorhit a răspuns (pentru OMFGConrad):

Am gresit cu ceva de ma numesti idiot? Spune-mi unde! Eu i-am zis doar adevarul.

| LexiEla a răspuns:

Odata si odata tot trebuie sa o faci. Preludiul e foarte important, ca sa te detensionezi si astfel durerea va fi mai mica.

| tudorhit a răspuns:

Esti sigura ca vrei sa faci asta? Cu siguranta vor fi consecinte. Placerea aia de cateva minute o sa te coste.

| OMFGConrad a răspuns (pentru tudorhit):

Tu altă treabă nu ai?

| Mada606 a răspuns:

Bună, asta depinde de la o persoană la alta, în general doare dar nu e o durere insuportabilă, foarte important este preludiul care ar trebui să fie cât mai lung, dacă are răbdare și grijă cu tine poate fi o experiență plăcută.Nu uitați protecția, chiar dacă e prima dată puteți avea surprize

| ColdShadows123 a răspuns:

Kati ani ay?