| Just4Joker a întrebat:

Trec printr-o perioada foarte proasta... m-am indragostit din nou. Stiu, sunt clasa a 8-a si n-ar trebui sa fac asa ceva, insa stau foarte bine cu scoala, neavand absolut nicio problema (media 10 5-8 si alte chestii).
Nu vreau sa par laudaros, dar chiar vreau sa ma ajutati. Sunt un tip destul de chipej, cel putin asa sunt considerat de celelalte fete si imi pot perminte cu usurinta sa le fac fericite.
De curand, a venit o fata noua in clasa. Cam usuratica, din nefericire. Problema e ca... mi-a furat inima si mi-a frant-o in acelasi timp. I-am cumparat niste cadouri, initial nu le-a acceptat insa dupa am convins-o. Ea sta cu un alt baiat, i-am vazut sarutandu-se...
Acest lucru nu m-a oprit sa n-o iubesc, sa nu simt ceva puternic pentru ea... pur si simplu, cand ma gandesc la ea simt un gol desavarsit in stomac, incontrolabil. Nu stiu ce sa fac!
Am vorbit cu alte fete... eu sunt destul de timid, asa ca mi-au zis sa vorbesc cu ea. N-am facut-o momentan.
Ei bine, luni e o noua zi. Vreau sa actionez. Ce-i de facut? Cum s-o fac? Tin enorm la fata aceea, desi e saracuta si usuratica, umbland cu un delicvent. Nu ma intereseaza. Mi-a intrat in suflet si n-o mai pot scoate.
Ma gandeam sa-i iau iar un cadou si apoi sa discut cu ea...
Voi ce ziceti?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu incerca s-o cumperi, asta in primul rand.Cadourile,mai ales la varsta asta,duc la un anumit soi de comportament, mai tarziu.
Pe urma, cum e sacul asa-i si petecul si ea si-a gasit petecul, stai linistit.
Ramai in lumea ta si invata ceva din aceasta mica infrangere, nu te incapatana sa bati la porti inchise.

| whatevernvm a răspuns:

Ar fi dragut sa ii iei un cadou si sa vorbesti cu ea despre asta, pana la urma daca o placi nu conteaza altceva, inima alege

| shadow72 a răspuns:

Daca vrei sa ii iei ceva incepe cu o floare... daca vede ca de inceput esti mort dupa ea si ii iei chestii scumpe te-ai cam ars.
mergi la ea linistit, ii spui ca o placi si ca ai dori sa se gandeasca si sa ia in considerare lucrul asta.
vezi ce spune apoi.nu te astepta sa spuna ca din prima ca sedesparte de actualul si de maine e cu tine dar intr-o saptamana in care mai tii legatura cu ea cine stie

| Just4Joker explică:

Nu m-a oprit sa o iubesc*, my bad.