| tigrul2 a întrebat:

am 16 ani si m-am indragostit de o fata din clasa mea. sunt clasa a10-a si m-am transferat in clasa ei. am facut astazi cunostinta si nu mai puteam tremuram tot. Cum sa "actionez" sa-i spun ca o plac? mi e frica sa nu ma respinga ca dupa ma simt naspa...

Răspuns Câştigător
| InVPent a răspuns:

Esti pe bune? Te gandesti sa ii spui ca o placi dupa ce abia ai cunoscut-o. Eu zic sa nu te grabesti, s-ar putea sa nu fie chiar ceea ce iti doresti. Nu te lua doar dupa aspectul fizic. Da, ce-i drept conteaza enorm aspectul fizic, iar cine spune ca nu e adevarat, se minte singur/a, dar sa fim seriosi, ai vrea sa stai cu o pitipoanca care te enerveaza zilnic doar pentru ca iti place aspectul ei fizic?
Parerea mea e sa mai astepti, iar cand vrei sa ii spui, asigura-te ca raspunsul ei o sa fie unul pozitiv daca nu vrei sa te simti naspa dupa unul negativ. Complimenteaz-o subtil, da-i usor de inteles ca o placi, fa-o sa-si puna ea intrebarea " oare ma place? " Iar ca sa te incurajez putin in caz ca vei primi un raspuns negativ. Eu in timpul generalei am fost refuzat de 4 fete cu care acum rad cand ne aducem aminte. 4 fete intr-un an. Apoi am gasit o fata care mi-a acceptat toate defectele si sunt cu ea si in prezent. Eu zic ca merita sa incerci putin mai tarziu daca chiar simti ca o vrei si crezi ca e pe placul tau. Iar daca nu-ti iese gandeste-te ca relatiile din liceu dureaza foarte rar mai mult timp. Gandeste-te ca fiecare om are pe cineva undeva, iar daca nu-ti gasesti acum, nu-ti face probleme, o sa gasesti mai tarziu.

Bafta!

8 răspunsuri:
| Cristina788 a răspuns:

Da s-ar putea ca ea sa iubească alt băiat întâi afla despre ea daca e singură si vorbeste cu ea daca e atentă la ce spui tu cu siguranță vrea sa fiți prieteni

| WaterDrop a răspuns:

Prezinta`te si apoi intreab`o daca vrea sa va faceti temele impreuna.(la un suc) Daca stai prea mult o sa ti`o fure altul care are mai mult curaj sau te baga in friendzone.

| KindKid17 a răspuns:

Intai asteapta sa o cunosti mai bine, vezi comportamentul ei, situatia ei financiara, etc. Inainte sa i zici ca o placi, stai cu ea mai mult, glumeste, fa chestii care sa o faca sa rada cu tine, nu de tine. Incearca sa arati cat mai bine, fara cosuri pe fata, cu freza, haine curate si slim.

| alex055 a răspuns:

Nu ar trebui sa ii spui din prima ca o placi, incearca sa vorbesti cu ea sa va cunoasteti mai bine

| FataTimida a răspuns:

Eu ca fata, am fost "cucerita" tot de un baiat din aceeasi clasa cu mine, am 18 ani acum si in clasa a 11-a s-a intamplat

| tigrul2 explică (pentru FataTimida):

Si cum te a cucerit

| FataTimida a răspuns (pentru tigrul2):

Oare nu s-a trimis tot raspunsul?

| tigrul2 explică (pentru FataTimida):

Eu ca fata, am fost "cucerita" tot de un baiat din aceeasi clasa cu mine, am 18 ani acum si in clasa a 11-a s-a intamplat atat laughing