| claudia0127 a întrebat:

sunt intr-o dilema adolescentina. acum 2 luni eram indragostita de un tip foarte fraier de care fetele fugeau iar eu eram un fel de mama ranitilor deoarece in capul meu era(e bine ca poate sa fie el si ca nu se preface ), in fine ma cam evita asa ca am lasat-o blata pentru ca era timid. apoi de revelion am intalnit un tip caruia ii trezeam un real interes. era destul de dragut (parerea mea) numai ca "prietenele mele" au inteput sa imi spuna ca nu are rost sa visez la el pentru ca nu e din acelasi liceu cu mine si ca ne va fi greu sad. XXXd
De un timp vorbeam despre un tip din clasa care are o prietena nu tocmai atragatore, desi nu e o super tipa ea il tine sub papuc iar eu incercam sa devin o alfel de persoana, una care sa faca lucruri "rele " ca de alfel prietenele mele noi din liceu sadoricum trist ca o barfeam pe aceasta tipa care de alfel nu ne facuse nimic.La ziua mea i-am invitat pe toti din clasa numai ca prietena lui nu a venit. Eu si preietenele mele eram foarte fericite cu gandul ca va veni acest personaj interesant (in mintea mea stiam ca nu se va intampla nimic intere noi). Din nefericire sau diN fericire nu stiu cum sa o iau intere mine si el sau produs anumite legaturi. eram cu toti putini ametiti de la sampanie, eu am vrut sa par interesanta iar la adevar si provocare m-a pus sa ii zic un defect iar eu am zis "esti fraier ca stai sub papuc" nu ma simt bine pentru acest lucru, stiu ca a fost gresit. El dupa un timp a venit in pat langa mine si m-a luat in brate, mia atins soldul apoi ma privit in ochi spunandu-mi ca sunt cea mai tare, eu l-am privit de asemenea si am simtit un mare gol in stomac, nu m-am putut abtine, dupa care m-a luat de mana si mi-a zis ca am mainile foarte reci, in fine la un moment dat m-am trezit si toti erau WooOW nu pot sa cred ca toti se uitau foarte mirati, ma simteam igrozitor mai ales ca stiam ca vorbisem urat despre prietena lui, ma simt vinovata si nu stiu ce vreau pentru ca "prietenele' mele mi-au spus ca el a dansat cu ele si etc.
(ma faceau geloasa)eu le-am zis ca nu am facut ceva frumos si ele au vrut sa facem un pact ca nici una nu va fi in viitor cu el, ele sau luat de degetel iar eu am zis nu pot sa zic asta deorece nu stiu ce se va intampla. Dupa petrecere la scoala el se uita in ore la mine, iar eu ma prefaceam ca nu il vad. chiar il plac, dar iubita lui sta chiar in spatele lui, caci alfel sigur i-as arunca si eu cateo privire doar de dragul de ai mai revedea ochi. Si in pauza ultimei ore cand afara se intunecase eu eram pe hol singura si priveam pe geam el a venit de la baie si in fine eu m-am uitat la el si l-am intrebat ce face infine, eu i-am trimis si un mesaj in care imi ceream iertare pentru ca nu as fi vrut sa fac asta si ca ma simt prost iar el mi-a raspuns ca a fost foarte tare si ca nu am de ce sa ma simt prost, dar tot simt ceva pentru el si nu stiu ce sa fac...imi pare rau ca am scris atat de mult dar va rog sa ma intelegeti ca nu stiu ce sa fac, as vrea dar prietenele mele sigur ma vor detesta si nu vreau sa ii despart pe cei doi dar am un gol in stomac cand il vad si pus si simplu nu trece o clipa fara sa ma gandesc la acel moment. >funditabig grin

Răspuns Câştigător
| Vanne a răspuns:

Wow... Poveste e super tare... Serios! Acum sa revenim la intrebarea ta. Pai tu ca sa poti sa ii desparti pe cei doi ai putea: 1)Sa il iei intr-o pauza pe baiatul de care iti place si sa ii zici tot ce simti pentru el. ( asta e varianta directa si ti-o dau numai pentru ca la mine a functionat)
2) Ai putea sa dai sfoara in tara ( sa dai drumul uni zvon) cum ca prietena lui s-ar intalni cu alt cineva pe ascuns, sau ca il tine pe acel baiat numai ca sa nu cada de proasta ca e singura care nu are iubit, sau mai simplu ca ea il fraiereste pe el numai ca a fost provocata sa faca asta. ( asta e varianta indirecta, iar aici iau parte mai multi colegi. Dar atentie! nu trebuie sa le zici ca e o minciuna tot ce zici.) P.S. La varianta indirecta incearca sa il convingi si pe baiatul de care iti place ca tot ce zici este adevarat! Daca nu merge... Alte idei nu mai am! Sper ca te-a ajutat! PWP