| asdfgh998 a întrebat:

Hei, TPU! Am si eu o mica-mare problema. Revelionul l-am facut cu prietenii, pe la 12 am baut putin, m-am ametit, m-am simtit bine, totul a fost ok. Dupa ce mi-am revenit, am stat putin in pat, am mancat ceva si pe la 4 am mai baut cu o prietena si am inceput sa dansam cu 2 baieti, ea cu prietenul ei si eu cu un baiat care il cunoscusem in seara cu pricina. Din nefericire, am baut putin cam mult si am sfarsit sarutandu-ma cu tipul respectiv si facandu-ma de ras, zic eu. El tot incerca sa imi bage mana in pantaloni si eu nu il lasam, ii trageam mana, ii spuneam ca nu vreau. Daca nu a reusit cu asta, a vrut sa imi puna mana pe sani. I-am zis nu o data, de doua ori, de 5 ori, dar pana la urma am cedat si am zis ca ce se poate intampla. Deja nu mai eram ametita, eram beata. Stiu exact ce am facut, si asta ma macina cel mai tare, daca beam o gura mai putin, poate nu se intamplau toate astea. Mentionez ca am 16 ani si el 17, face 18 si nu am facut chiar asa mare lucru, sunt inca virgina. Dar toate persoanele de acolo si-au facut o parere urata despre mine, banuiesc, si nu stiu ce sa fac, atat cu el cat si cu ceilalti. Ma simt ca o usuratica, care nu stie sa bea cu masura. Va rog mult, vreau sfaturi nu critici. Stiu ca nu am facut bine, sunt constienta de faptele mele, dar vreau sa indrept lucrurile si nu am nici cea mai vaga idee cum. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Stai linistita asa e la in party. Pana la urma Baiatu respectiv te-a atins pe sani si doar atat, eventual si pe fund dar este un lucru normal daca esti o fata atragatoare.Se vede ca tipului ii place de tine si nu ai cum sa negi asta. Daca te framanta asa de rau ca si-au facut o parere proasta nu stiu care poti sa vb cu baiatu respectiv despre asta si sa evoluati intro Relatie Frumoasa, pana la urma te place si cred ca ar vrea asta.Asa nimeni nu o sa mai zica nimic :Uite ma chair daca a facut astea cu el pana la urma se placeau si acum sunt Impreuna.Cu Iubitu poti sa te si F***la un party ca nu are nimeni ce sa zica.Tu banuiesti dar de fapt lucrurile stau cu totu altfel.pe langa asta daca Baiatu asta o sa vrea sa fie cu tine, da-i o lectie ca nu esti fata usoara la inceput, apoi laso mai moale iar daca o sa zica tongueai cum ma eu atunci ti-am pus mana pe sani si acum nu pot sa ii ating nici macar nitel ce e cu tine, poti sa ii raspunzi asa -Deh ce sa iti fac ai incercat sa faci niste lucruri nasoale deoarece ai vazut ca eram luata, asa ca mai asteapta sa te inveti minte pana ma vezi goala sau eventual cu tine in patut.In rest daca va placeti eu zic, sa incerici cu el sa ai o Relatie si in acelasi timp o sa poti sa il educi nitel doarece imi pare cam fustangiu daca se da asa usor la fete la un party:Bine ca are o scuza daca e singur.Stai relaxata si calma.

| Șurubelniță a răspuns (pentru Danysan):

Omule, tu realizezi ceea ce zici? Tipul acela vroia doar sa i-o puna, nimic mai mult. Daca ea va il va cauta, ce crezi ca va zice? Ca i-a placut, ca regreta ce s-a intamplat si ca vrea sa o faca.
Daca o placea la modul in care o spui tu, cu siguranta nu incerca sa-i bage mana in chiloti sau sa-i puna mana pe sani, pana la urma s-au cunoscut in ziua respectiva. Incerca mai intai sa o cunoasca mai bine, nu sa treaca direct la sex, daca vroia sa aiba o relatie cu ea incerca sa o cunoasca mai bine, sa afle lucruri despre ea, nu sa ajunga din prima la ea in chiloti happy

| Danysan a răspuns (pentru Șurubelniță):

Sincer eu daca as pipaii o fata si i-asi baga mana in chiloti la un party as face asta numai daca mi-ar place de ea ff mult si a doua zi la prima ora as suna-o si as invita-o in Oras, unde as incerca sa sa o fac sa fie Iubita mea.Bine ca sunt si Baieti care vor doar sa f*** si atat dar dupa mine nu-s e merita.Pai acum sincer ce preferi sa ai una a ta sa o f*** cand vrei tu sau sa te complici asa mereu? Eu unu prefer sa am Iubita si sa nu o schimb cum fac unii ca pe. Oricum e parerea ta si poate ca unii asa sunt cauta doar aventuri.

10 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Fara suparare nu sunt de acord cu parerile userilor de dinaintea mea. Bautura nu este scuza pentru ceea ce s-a inamplat.Fiecare trebuie sa se controleze indiferent ca e lucid sau nu, iar in cazul de fata mi se pare normal sa te simti putin rusinata.
Intr-adevar, esti tanara, e normal sa se intample astea dar nu din prima seara... Ai grija pe viitor pentru ca tuturor li se poate intampla o data si sa invete din greseala, dar daca se va repeta atunci cine stie ce pareri se vor face despre tine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puteai sa ajungi si tu ca fataia aia Roxana care zicea ca a fost violata.
Cine te pune sa bei, ai avut noroc ca ai scapat asa usor putea fi mai rau.

| Florenta16 a răspuns:

Nu indrepti nimic. Lasa-i sa creada ce vor ei. Atata timp cat tu te stii nevinovata, nu are rost, serios. Si asta este, in seara de Revelion multa lume se imbata. Totusi esti de apreciat ca ai stiut sa il faci sa nu faca tot ce voia el in ciuda faptului ca erai ametita, si apoi beata. Nu ai de ce sa te simti o usuratica, pentru ca nu esti, mai ales pentru ca inca esti virgina. Data viitoare ai mai multa grija, si macar tine si tu legatura cu acest baiat acum, ca sa nu para aiurea si dubios totusi. Bafta si La multi ani!

| Șurubelniță a răspuns:

Stii, exista o vorba : ce-si face omul cu mana lui se numeste lucru manual.
Ai gresit, dar asta nu inseamna ca gata, lumea are dreptul sa te eticheteze. Nu ai de ce sa te simti ca o usuratica, tu stii ca nu esti, daca altii cred asta doar pentru ceea ce s-a intamplat, asta e, oricum nu ai cum sa faci incat sa multumesti pe toata lumea. Lasa-i sa vorbeasca si fii indiferenta la vorbele lor.
Poti face un singur lucru : nu mai vorbi despre ceea ce s-a intamplat, nu incerca sa zici la toata lumea ce s-a intamplat pentru ca vei parea disperata iar din moment ce aduci subiectul acesta in discutie oamenii nu au cum sa uite de el.
Ca sa repari greseala facuta trebuie sa incepi sa bei cu masura pe la petreceri, sa nu mai ajungi sub influenta alcoolului pentru ca baietii pot profita de tine (asa cum a facut si tipul acesta).
Din moment ce nu vei mai repeta greseala, oamenii vor uita de incident si vor uita ceea ce s-a intamplat, pana atunci, fii doar tu insuti si incearca sa-ti scoti din minte ce s-a intamplat (stiu ca e greu, dar trebuie sa iti impui lucrul acesta, este spre binele tau).
Iar daca lumea va aduce in discutie subiectul legat de revelion raspunzi calm,, am baut peste masura si m-am lasat dusa de val. Asta e, omul din greseli invata".
Alte optiuni in afara de aceasta din pacate pentru tine nu ai, asa ca nu mai fi negativista, nu o mai privi ca pe o greseala ci ca pe o lectie de viata. Si fii multumita de faptul ca nu s-a ajuns mai departe, nu ai de unde sa stii ce s-ar fi putut intampla daca ai fi baut mai mult si sincer, nici nu-ti doresc sa afli vreodata pe propria piele ce s-ar fi putut intampla.

| Maxnonymus a răspuns:

Nu cred ca cineva care a fost de fata crede ca esti o usuratica sau sa aiba vreo parere proasta despre tine doarece toti care au fost de fata stiu ca ai fost beata, mai degraba au o parere proasta despre tipul adica nesimtitul care a vrut sa-si bata joc de tine. Stai linistita si nu-ti mai face griji ca faci riduri si-ti strici frumusetea.winking

| MoxiMonny a răspuns:

Păi, dacă tot l-ai lăsat să te pipăie fi cu el. Daca e prietenu tău nu e un gest de usuratica să il lasi să te atingă...Să se intample asta cu mai multi adică orice să te aibă, asta e o usuratică. Stai chill e doar constinta ta, nimeni nu crede nimic despre tine.

| Dreams09 a răspuns:

Omul la bautura spune adevarul si face ce nu trebuie, esti o scumpa va fi bine ai sa vezi sunt alte lucruri mai rele pe lumea asta, sanatate si fericire!

| Herea_Mihai_1994 a răspuns:

Lasa-i sa creada ce vor asa e de revelion