| Maopiscopulesculeandra a întrebat:

Salut TU! Am trecut în clasa a 8-a iar clasele au fost comandate iar în clasa unde n-am mutat este o fata de care îmi place, este si cea mai deșteaptă din clasa.Cativa colegi o cred "PROASTA" deoarece este deșteaptă. Vreau sa incep sa comunic cu ea iar la banchet sa ii spun ce simt.Merita? Ce sfaturi îmi puteți da?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| StevenMetalhead a răspuns:

Banchetul cam e prea târziu, ascultă dude, nu-ți fă planuri din astea, când să-i spui, ce fel să-i spui, etc. Aici te poți încurca, te mai temi și așa mai departe. Începi tu comunicarea unde vrei.
1) Cheam-o la un suc, la o plimbare, fii mai insistent, căci va găsi motive să-ți zică ex: Că am de făcut ore, sunt azi ocupată, etc. De aia spune-i că nu o vei reține mult și că va reuși să le facă, nu-i mare problemă. Când ești doar tu cu ea, îi poți zice că îți place de ea și să-i arunci câteva complimente. Dar ține-te, de ce?
2) Colegii ăștia care o numesc proastă, au mult mai multe șanse, decât tu, de ce? Pentru că așa-s fetele, ele merg după sălbătăciuni, care sunt sigur pe ei și care le fac în tot felul, asta-i normal, prin asta ele se supun. De aia complimente gen, deșteaptă, să nu le spui. Și ce vreau să zic e că trebuie să fii pregătit că ea poate să te refuze : am prieten, îmi place de altul, nu sunt gata de relații bla bla bla. Convingi-o iarăși, " hai că va fi vesel ", " se poate de încercat ", " nu vei păți nimic rău după care să regreți ", etc. Dacă tot nu merge, păstrează zâmbetul și spune : Ok, nu aveam oricum să fug după tine sau ceva de genul.
3) Astea-s sfaturile mele, dacă mai ai ceva întrebări, poți să-mi scrii, eu îți voi răspunde. Baftă!

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca. Doar cei curajosi au sansa reala de a castiga. big grin

| mihai69 a răspuns:

Da, merită.
Baftă!

| Holiday a răspuns:

Nu e momentul potrivit la banchet din cel putin 2 motive.
La banchet e lume multa, agitatie, are si ea alte griji, s-ar putea sa nu fie chiar atenta sau sa nu inteleaga ce vrei
Al doilea ar fi ca probabil banchetul e la primavara si pana atunci s-ar putea sa ii zica altul si sa ramai cu ochii in soare.

Pe de alta parte asta cu "e proasta de desteapta ce e" sau "e desteapta de proasta ce e", ca n-am inteles prea bine, nu prea suna promitator.