| denisaromina25 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac.
Acum 3 ani m-am indragostit de un baiat mai mare ca mine cu 4, 5 ani.
Eram pe acelasi hol,ma simteam rau,cand il vedeam cum zambeste ma topeam, eram bine instantaneu.
De un an jumatate m-am mutat in alt oras si inca tin legatura cu el, il iubesc enorm si stie asta fiindca fostii mei colegi il cam sacaiau si na, dar niciodata nu s-a pus problema sa fim mai mult decat prieteni fiindca el are aproape 19 si eu 14. Cand eram batjocorita vorbeam cu el,ii ceream sfaturi,radeam,niciodata fata in fata, dar vorbeam si inca o facem, cand vorbeste cu mine, ma indragostesc si mai tare... il iubesc..sincer,poate fiindca am nevoie de afectiune deoarece de la tata nu am primit toata viata decat palme, curele, tras de par, minciuni, drama,etc. Vreau sa ma ajutati un sfat, ce sa fac?

Si fara pune burta pe carte, lasa baietii, va rog.
Am note foarte bune la scoala si ma gandesc ca merit si eu putina afectiune in sfarsit.Mi-am facut planuri de viitor ..totul e planificat ..sunt indragostita de el, dar vreau sa simta si el ceva pentru mine...

Răspuns Câştigător
| AndreeaDeea221998 a răspuns:

De ce nu ești sincera cu el? Deschide-te în fata lui, spune-i ce simți și întreabă-l dacă exista vreo șansă să fiți împreună! Comunicarea este cheia! Alta soluție nu exista. Cel puțin eu nu vad. Nu spune nimeni sa nu încerci, ci doar sa ai grija de tine, tu momentan ești micuța (ca vârsta dar poate ești matura în gândire) el este mai mare și na. Dacă este sa fie al tău cu siguranță o sa fie! Mult succes îți doresc love struck!

8 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Ai putină încredere în tine şi vorbeşte cu el.
Tachinările colegilor tăi, se echivalează cu 0. Tu esti cea care va trebui să-şi divulge sentimentele.
Oricum, există doua variante, acceptă sau dimpotrivă.
Un refuz nu reprezintă o condamnare, în sensul de nu sunt suficient de bună pentru el.
Decât să îti faci sperante inutile, ai posibilitatea de a-l avea alături sau de a cunoaşte felul în care acesta se raportează la tine. În cazul în care, vei întâlni un refuz, băiatul respectiv nu este pentru tine.

| viavo a răspuns:

Eu spun ca e prea devreme pentru tine sa ai o relatie care poate sa iti strice viitorul. Tu fa ce vrei. Dar daca te mananca asa de tare fi directa cu el si spune i ceea ce simti. Eu cred ca este destul de calculat si ca nu vrea nimic de la tine. Bafta!

| Violleta2022 a răspuns:

Acum 3 ani tu aveai doar 11 ani nu 14 cat ai acum!
Ceea ce experimentezi tu nu-i iubire, doar o simpatie de copii si atat.
la 14 ani primesti afectiune de la aprinti nu de la adulti, ca baiatul ala are 19 ani si este deja major.
Vezi-ti de cartea ta si lasa baietii mari, ca nu mananci bataie degeaba de la tatal tau, ca asa ceva este inetrzis, la anisorii tai!

| Andreeush a răspuns:

Sincer cred că ar fi cazul să mai aștepți și pe viitor să pui ochii pe cineva de vârsta ta.
Nu cred că un băiat de 19 ani ar sta cu o fată de 14 ani.

| oz_1736 a răspuns:

Fetele cu initiativa sunt apreciate dar sa nu fii inteleasa drept usuratica. Spune-i,, ca nu ai prieteni si te plictisesti, ca nu intelegi la mate, etc" sa pară ca e ideea lui sa te invite la o cafea sau sa te sune mai des. Dar daca ve-ti ajunge impreuna si din cauza dragostei tale neimpartasite atata timp il vei cicăli si vei fi prea geloasa, il vei pierde. Fara sa-ti dai seama e posibil sa devii posesiva de gelozie. Noroc

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Buna! Posibil ca si el sa te placa doar ca este prea timid sa iti destainuie asta sau ii este teama poate de un refuz din partea ta si nu vrea sa strice prietenia pe care o aveti acum. Daca il iubesti si iti doresti o relatie cu el fi tu fata care face primul pas,spune-i adevarul ca il iubesti si vezi ce reactie are dar vezi ca exista posibilitatea si sa te refuze asa ca trebuie sa te astepti probabil si la un refuz din partea lui pentru ca nu stiu sa iti spun cu certitudine ceea ce gandeste el cum am specificat mai sus am spus ca este posibil sa te placa nu sunt convinsa,dar sparge tu gheata si marturiseste-i, daca cumva te refuza asta este continuati in stadiul de unde ati ramas, dar faptul ca tu ii vei spune te vei elibera de presiunea pe care o simti acum, si cel putin nu ai regrete, si sa te gandesti vreodata cum ar fi fost daca i-as fi spus....viata este un joc de noroc unde toti ne riscam si unii pierd altii castiga depinde de miza pusa in joc.Multa bafta!

| denisaromina25 explică:

Va multumesc tuturor! Dar ..nu am ce sa ii spun. stie...de la mine, de acum 2 ani..Nu simte la fel. știu asta... poate voi incerca peste mai mult timp..sa fac eu ceva, dar până atunci voi aștepta!

| marelevenom a răspuns:

Ai putina incredere in tine si suna la 112.Nu conteaza ce simte panarama aia, la 19 ani doar degeneratii umbla cu fete pe la sectii sa isi faca poze de buletin.
Amuzant 10/10