| Popescu10Mihai a întrebat:

Salut tuturor! Am o problema grava si as vrea sa imi raspunda si mie cineva care stie. Am facut sex cu prietena mea aseara, pozitia pe care am facut-o era cea a misionarului. Dupa un timp, am scos penisul din vaginul ei si mi-am dat seama ca este rupt, si era rupt foarte sus, in dreapta asa, nu jos, unde se strange sperma, tin sa precizez ca nu mi-am dat drumul deloc dar am observat ca acolo jos in prezervativ unde se strange era un lichid transparent foarte putin, stiu ca este lichidul preejaculator. Eu nu mi-am dat drumul, eu cred ca prietena mea nu este insarcinata si nu cred ca lichidul acela de jos unde s-a strans se putea scurge prin gaura aceea mica care era mai sus, si as fii simtit si si eu si prietena meam Pareri? Dau funda si ajutati-ma va rog.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii ca o femeie poate ramane insarcinata doar in perioada fertila deci sexul trebuia sa se produca in aceasta perioada, in caz contrar probabilitatea instalarii unei sarcini este de maxim 3-5%. De asemenea te poti linisti deoarece acel lichid preejeculator nu contine spermatozoizi decat in cazul in care este contaminat/amestecat cu sperma ramasa in uretra de la o ejaculare anterioara.In cazul in care nu ai ejaculat si ai folosit prezervativul posibilitatea formarii si instalarii unei sarcini devine extrem de mica.

| Emilian65 a răspuns:

Cum nu ai simtit ca ai ejaculat? Lichidul preejaculator de care zici tu, nu putea fi in cantitate asa mare ca sa-l observi tu in prezervativ. Deci, ce ai vazut tu era o parte din sperma ramasa dupa scurgerea ei in vaginul prietenei tale. In concluzie prietena ta este posibil sa fi ramas gravida.

| catablondu a răspuns:

Salut, stai linistit, fara prea multa vorbarie, daca nu ai ejaculate nu exista nici un risc.

| nonameID a răspuns:

Ti s-a rupt penisul? happy

| Khalesionfleek a răspuns (pentru nonameID):

Doamnee, jur ca asta am inteles si eu cand am citit. Din fericire/nefericire, i s-a rupt prezervativullaughing saracu'

| Popescu10Mihai explică:

Emilian65, eu am spus ca gaura unde s-a rupt prezervativul era foarte sus, de la capul penisului in sus, nu putea sperma sa ajunga acolo, eu stand deasupra ei, doar am spus ca am facut pozitia misionarului.